ADAKAH DIJUAL UBAT SAKIT PINGGANG UNTUK IBU HAMIL?

Assalamualaikum dan selamat petang ibuĀ² hebat semua. Saya nak meluah dan bertanyašŸ„². Mana tau ada ibuĀ² yg mengalami benda yg sama. Saya berumur 35 tahun. Sekarang sedang mengandung anak ke 3. Kandungan baru 19w. Masalah sekarang saya kena sakit pinggang. Semalam checkup,saya ada bagi tahu nurse,tapi nurse cakap itu biasa. Bagi saya bukan biasaĀ². Sbb saya nak bongkok pun tak boleh. Berjalan,duduk,berdiri, mencangkung,semua sakit šŸ˜­šŸ˜­ Saya solat pun sama duduk. Menggigil badan menahan sakit. Bila berbaring mengiring je yg tak rasa sakit. Tapi nak bangun tu siap lah,boleh menangis.. Pengalaman mengandung anak pertama dan ke dua tak macam ni. Tak ada kena sakit pinggang tahap teruk mcm ni. Banyak tugas rumah yg saya nak buat. Raya pun dah dekat. Mak mertua,ipar duai nak balik. Sbb ni pun rumah dia. (Macam mana kami boleh pindah ke rumah mertua ni,panjang ceritanya. Sebelum ni saya jaga mertua selama 3 tahun. Sekarang dah tak,dia ddk rumah anak perempuan dia). Astu saya diminta menjaga mak mertua saya yg dah tak boleh berjalan selama beberapa hari. Saya nak urus diri sendiri dan anakĀ² ni pun terkialĀ²,menahan sakit. Lagi nak kena jaga mertua tak boleh berjalan. Saya tak kisah pun kena jaga mertua beberapa hari tu,tapi tu perbincangan sebelum saya kena sakit pinggang ni. Skarang dah sakit,rasa mcm tak boleh je nak jaga. Sbb mertua perlukan šŸ’Æ penjagaan rapi. Suami ada,tapi tu lah..suami saya ni tak pernah diajar melakukan kerja rumah dari kecik. Ape pun tak tahu buat. Tapi sy tak salahkan suami saya. Bagi saya dia suami yg baik,memahami juga bertanggungjawab. Dia cukup sempurna bagi saya. Bila saya ajar anak lelaki saya buat kerja rumah,mertua saya cakap dgn anak saya,tu kerja perempuan. Bukan lelaki. Bior adik yg buat,abg tak payah.. Allahuakbar šŸ˜­. Anak lelaki saya tanya saya betul ke ape yg nenek dia cakap,saya kata tak ada istilah tu kerja perempuan,kerja rumah lelaki perempuan kena samaĀ² buat. Okey,ada tak ubat untuk hilangkan atau kurangkan rasa sakit pinggang ibu hamil ni di farmasi or klinik swasta? Tolong bantu saya. Saya harap sangat pinggang saya sembuh sebelum tiba hari raya..jadi nanti saya boleh jaga mak mertua saya walaupun sekejap .. #ingintahu #pleasehelp #seriusnanya #bantusharing

5 Balas
Tulis jawapan

Kene g hospital sisā€¦jgn mkn ubat sesuka hatiā€¦.atau saranan orgā€¦kene tanya doctorā€¦buat check upā€¦. Biasalah tu pregnant..sakit2 pinggangā€¦.saya pun smpai nak nangis waktu nak bangunā€¦.tapi x mkn apa2 ubatā€¦.selsema..batukā€¦mmng x mkn apa2ā€¦lama2 elok lah tuā€¦.. Xde sape lagi ke yg bleh jaga mak mentua tuā€¦ā€¦sis sorang je yg ada..??..klu diorang balikā€¦biar diorang je la yg jaga..sis rehat jeā€¦ Klu sayaā€¦.biar lah diorang nak kata apa punā€¦..yg penting saya nak rehatā€¦sbb faham2 la sendiri tgh pregnantā€¦. Ajar je anak tu buat kerja..jgn ikut sgt kata mak mentua tuā€¦rosak anak2 jadinyaā€¦.smua benda xleh buatā€¦. Syukur suami saya x mcm tuā€¦suami sis tu tyme zaman studyā€¦.xkan lah x pernah langsung berdikariā€¦..alasan je tuā€¦pemalasā€¦

Baca lagi