PERKONGSIAN HB LOW

Assalammualaikum ibu2 semua. Saya just nak share pengalaman saya hb turun sikit2 sampai saya berjaya naikkan hb secara mendadak. Awal mengandung hb sy ok, 11.7 then turun sikit2 smpai laa mendadak terus drop 10.3. Doct drpd bg makan obimin biasa smpai tukar ke zincofer. Doct kata klu zincofer x jalan, sy kena cucuk apa entah nama tu lupa dah. Sy n suami tekad xnk cucuk2 ni, kami nk cuba cara sihat, jaga pemakanan pulak. Bg kami yg gaji cukup2 ni, beli makanan2 ni bg kami adalah 1 pelaburan jugak hehehe sbb boleh tahan harga certain bahan mentah ni tp xpe. Semuanya berbaloi! Disebabkn 2mggu skali kena checkup sbb hb low, so kami cuba beli stok makanan utk 2mggu je dulu tgok level berkesannya camne kan. Alhamdulillah mmg berkesan! Kami beli ... daging merah, hati ayam, brokoli, bayam, brokoli, delima, kurma & jambu batu. Cara makannya, sy buat selang seli utk makanan basah la. Harini brokoli & daging, besoknya bayam & hati ayam. Next ikan & brokoli. Sayur2 tu sy masak sup2 je bagi rendam2 je. Xnk masak beria sgt sbb takut hilang khasiatnya. Jangan la ibu2 makan daging hari2 hati ayam hari2, x elok juga nnt tkut bp pulak tinggi kan. Untuk buah2 pn sy selang seli. Harini kurma, besok delima then jambu batu. Jambu batu & delima tu, 1 biji 1 hari. Klu harini menu delima, mmg 1biji tu sy sorg makan sbb khasiat buah delima tu ada pada 1biji bukan sikit2. Tambahan dr semua tu, saya tukar susu sy drpd susu biasa ke susu maaez. Sbbnya susu maaez punya bahan2 boleh tahan complete. Kurma, delima & mcm2 lagi. So 1 hari 1 gelas susu maaez. Alhamdulillah drpd hb 10.3 terus naik 11.7. Mmg tkejut gilaa tp at the same time brsyukur sangat2 sbb berbaloi segala perlaburan tu hahaha Now dh 35weeks, hb kekal atas 12. Alhamdulillah. Sy masih kekalkn makanan yg sama cuma susu maaez tu sy tukar ke Beaumama. Utk beaumama sy beli dkt fb. Ada farmasi jual beaumama jgk tp xbnyk farmasi yg ad. Kena cek dkt fb beaumama farmasi mana yg ad. Susu maaez tu kedai2 jamu banyak jual. Harap perkongsian ni dpt mmbantu ibu2 semua. Take care & goodluck ibu2 ?

1 Balas
Tulis jawapan
Super Mum

Tq atas perkongsian..