3 trimester

assalam semua,saya dah 28 minggu and trimester ketiga..bila masuk trimester ketiga,emosi makin kerap x stabil and sy perasan suami mcm endah2 x endah keadaan diri saya,berbanding masa 1st and 2nd trimester.yang paling sy terkesan,die minta sy drive dalam keadaan sy 7 bulan sedangkan sy dh explain sy x berani nak drive dlm keadaan skrg,and ajak sy backpacking naik train.bila sy bagi tahu condition sy dh 3 trimester die mcm paham x paham then merajuk.sy jadi stress and makin x stabil emosi sy..sy cuba utk tahan diri supaya x effect pada baby tapi sy dh hilang idea utk bagi suami sy paham..anh mommies yang pernah ada situasi mcm ni?

25 Balas
Tulis jawapan

Sabar banyak2 ye. Saya dah 35w pun drive hampir 40km sehala pergi kerja sejak pindah rumah. Penat memang penat. Tapi nak buat mcm mana. Ofis tak sehala dgn ofis suami. Tapi benda yang saya boleh skip saya tak buat. Contohnya masak. Beli siap je sekarang.

Semoga Allah mudahkan urusan sis & baby. Aaamiinnn3 yaa Allah. Sy pon kadang2 rasa apa yg sis rasa. Tapi mungkin ni dah ketetapan kita, banyak2 doa & istighfar sis. Hanya Allah yg mampu mengubah sesuatu. Emosi kita preggy ni kurang stabil. πŸ’•

VIP Member

Sy pon mcm tu jgk dlu .. Kdg mkin dkt nk bsalin kita mkin overthinking .. Hahah .. Sy lgi lh nk bsalin ary tu mrjuk sgt sbb suruh suami g bli air sbb haus sgt .. Dya x beli pon .. Ntah g mna tah .. Kcewa jgk smpai bslinnn bru dpt air ..

Apa yg penting jgn sampai stress... Jgn overthinking yg bukan bukan. Sebab kesian kt baby kita tgk mama Dia badmood aje. kesannye baby jgk yg merasa. InsyaAllah sangka baik semua pasti baik baik belaka. 😌😌😌

Saya drive okay lagi , sebab saya dgn suami pjj .. so hari2 pergi kerja naik kereta .. suami tak bagi bawak motor sebab kandungan dah 25 minggu .. sis cuba slowtalk ye dgn suami .. insyaAllah suami faham ..

Klu sy,sy akn bgtahu suami,ntah melahir kan baby nt tu sy hdp kah @ tak. . Slagi masi ada hargai lah. .tiap sweet2 dgn suami sy msti ckp benda ni. . Klu d fkir kn betul jgalh kan. .heheh. .

Sabar ye sis.. Sy lg la khwn dgn duda ank 3..mula2 mmg xde la sngt prihatin smpai pkir bkn2 dh. Sy brlpang dda until now mlas nk lyan bkn2. Nsib bkn jnis suke mrajuk. Hdap je huhu.

VIP Member

Saya lbh suka drive sendiri .. tp mmg btl bila dh masuk 3rd trismister ni , tetiba perangai blh btukar plk jd sensitif ..tp malas sgt nk layan .. Takut effect kt baby ..

30w laki siap p umrah kene tinggal sorang.. Hahaha cam hape entah die pikir.. Padahl da pegi bulan 10 taun lepas.

VIP Member

Laki aku dh tinggi sora sikit pn aku dh ngs,apa lg wt endah tk endah

4y ago

Laki tkley,tp kalau kita bleyπŸ˜‚