1182 Balas

hi . saya pun Ada maslh Hb Jugak . Ubat yg nurse bagi tu boleh minum dgn Minuman kotak . yg perisa apple,mangga dan lain2 . asalkn Minuman kotak . saya dulu macam tu jugak x bolh mkn ubat . leps mkn muntah . trauma . tpi fkir blik akibat nya saya Paksa jk lah mkn ubat , x mnum air . blh gnti dgn mnuman kotak

Sy pun 19 week sis.. sblm ni ambil zincofer tp hb tetap around 10-9 even dah mkn 2 biji sehari. Lepas tu doc tukar ubat ke iberet. Sma jg mkn 2 biji sehari. 1 pagi 1 mlm. Syukur check up latest hb dah naik smpai 11.2. Mgkin tak serasi dngn zincofer sblm ni. Hopefully boleh kekalkan hb dgn cantik lepas ni.

oh. bgtu.. doc sy sruh 1bji shari ja

I pon macam sis juga. 15 weeks Hb low, lastly saya amalkan VITALEA SHAKLEE. Smpai skrg 32weeks maintain je I punya hb. Dari 10.1 naik ke 13.4.. Lega rasanyaa.. Shaklee bahan organik 100% , buatkan I tak takut nk makan product ni ツ Berminat bleh wssap :) http://www.wasap.my/60175532862/ShakleeVitalea

sme lh sis mcm sy hb low n nurse bg zincofer tp xblh mkn sbb pening n then muntah balik 😂 so sy bnykkn mkn jambu batu , daging , sayur² hijau.. if susah nk sgt sy amlkn mkn kurma sehari 2,3 biji.. Alhamdulillah hb sy naik 14.5 time checkup tu smpai nurse pun trkjut 😂 now Alhamdulillah ank da 5bulan 🥰

nak cubalah mkn kurma skli...sya pun low ni..tq yaa

VIP Member

Saya pun macam tu dulu, tukar makan iberet, setiap hari pukul 5 pagi. Kena set alarm. Letak ubat dengan air dekat tepi katil sebelum tidur. Esok pagi capai aje, 2 jam tak boleh makan tu kita layan dengan tido 😝 dari 10.3 naik 10.8, 11.3 sekarang alhamdulillah dah 12.3. Yang penting konsisten!

Hi awak. I pon hb problem jugak bacaan 10.0. Bykkan mkn kerang /daging /hati ayam. Then i selalu jugak mkn buah delima. Doc bg zincofer i mkn waktu pg asyik rasa mual n muntah. Then i baca ramai kat page ni suggest mkn before sleep. Alhamdulillah last week check up hb dh naik 11.3 😊

Bgtau nurse awak xboleh trlan zincofer,,nty dorg tukar ubat lain....sy skrg 33weeks dh 3kli ubat...mula" zincofer,sy xboleh telan..lpstu tukar obimin,hb makin drop n xde reaksi..skrg doc bgi maltofer suh mkn 2biji...selasa nty next checkup klo xnaik nk kena start cucuk iron 2minggu kt punggung....

Sy selalu bleeding.. Sy tiap tiap hari makan oat, kismis setengah genggam sehari, pisang, buat tin, kurma untuk naikkan hb. Pernah mkn jambu batu memang bagus sgt tapi sembelit yg amat. Perit dh nk makan jambu. dktr bg sy mkn ganilia. Lengkap dh dgn naik kan hb, folid acid dn vitamin2 lain

Mula2. Saya 11.2. Doc bagi obimin, hb drop ke 10.5 . Then next app doc bg zincofer, hb drop 9.1. Now doc saran beli sendiri iberet kat pharmacy. Alhamdulillah feeling much better. Tak da muntah2. Takda pening2. Sometime ja rsa sikit2. Hb ahad ni br nk ke kk utk next app. Harap2 hb pon ok laa.

saya pun JM ada bgi zincofer tpi sya zincofer xngam dgn sya.. perut jdi kembung smpai nak brnafas pun xlps, lpstu sya bgthu JM.. JM bgithu doc n then doc sruh tukar mkn obimin/maltofer..so sya mkn maltofer chewable.. so far hb sya 11.1 naik ke 11.7.. lps mkn maltofer sya trus mkn buah oren..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan