1182 Balas

sama kes dgn saya... ubat2 yg nurse bagi tu buat saya rasa mual dan muntah je. lepas tu dia sarankan saya ambik obimin pluz. then baru ok and maintain hb. coz bila ambik obimin pluz tu dah complete dah isi kandungan dia semua kat dlm. at the same time kena la minum air putih, makan sayur hijau dan buah2 juga ye.😍

Ubat mcm obimin, zincofer & iberet sesuai dimakan 2/3 jam selepas makan sebelum waktu tidur malam. Lepas makan tu kena terus tidur jangan buat benda lain sbb ubat ni akan menyebabkan kita loya dan muntah. Dan ia adalah waktu yg sesuai untuk badan kita menyerap vitamin dlm ubat tu. jangan lupa banyakkan minum air suam juga

Macam saya,doc.suggest utk makan 2 biji iron tablet(ferrous fummarate BP), utk naikkan HB.puan dapatkan nasihat doc.ditempat puan,utk kepastian yg lebih lagi.makanan spt hati,kerang,paru²,syuran kngkung ,kailan sbgai cth boleh naikkn Hb puan.buah tinggi vit.c spt jmbu batu,limau bali juga mbntu pyerapan zat besi.

VIP Member

Hi sisss, you boleh try rebus red dates and goji berry dengan dried longan tu. Boleh beli dekat kedai ubat cina. Halal, jangan risau! Cepat juga naik HB lepas minum rebusan tu. Just rebus 5 or 10 biji red dates and 10 biji goji berry and 4 biji dried longan. Kalau nak masuk snow fungus pun boleh, tu collagen hehe

Saya pon sama hb low 10.7 . Doc mmg saran kan zincofer. Sblum ni saya tak bole mkn. Skrg dah okay, sbb doc bgi cadangn . Last mkn mlm pkul 9 pm. After 2jam bru mkn zincofer . Mkn dgn air suam2 panas . Supaya cepat larut ubt tu. Lpas tu standby buah oren mandarin . Makan dlm 3keping cmtu . Terus tido . Cubala .

Sy makan daging dgn kerang je...tiap minggu mesti makan...insyaAllah akan naik cpttt... sy dulu mase morning sickness teruk hb low teruk 10 sbb x lalu makan...habis fasa muntah2 sy makan LA kerang daging ..hb naik 12.9 terus...so tiap minggu sy akan makan kerang daging...makanan wajib sy jadi tiap minggu,cube yee

Sis mengalami masalah yg sama dgn saya.. Br lepas cek pg tadi.. Saya pon 19 minggu.. Mengalami HB LOW dan cek tadi 10.5 juga dan zinc cofer xleh makan muntah.. So nurse bg i tukar ubat obimin + ubat hitam tu makan 2 biji.. Sy pon risau sebb 2 minggu lagi klo low nurse sggt untuk amik darah dan mybe warded sehari😭😭

Sama la kita sis..sy 10hb ni cek hb lagi dengan doktor kalau still low terpaksa kena suntik atau masuk wad..semoga dipermudahkan urusan kita sis..

VIP Member

Kalau sis xnak makan zincofer 2biji sehari boleh ja.. Tapi sis jangan la makan fake food.. Mcm kek ka, cucur ka.. Jajan ka.. Kfc mcdonald tu kira segala junkfood tu elakkan.. Kalau sis xelak, mmg xboleh buat apa la.. Mmg agak susah la hb nak naik.. Pastu air pn sama, minum banyak.. Dia bantu tukar air ketuban..

Sy pun 19minggu...sy telan vitamin dgn air jus oren marigold...alhamdulillah...dari 11.1 bulan lepas dah jd 12.9 bulan ni..baru kemarin cek...cara sy bangun awl pagi tu sebelum mkn apa² telan vitamin dulu...tunggu dlm sejam lps telan vitamin baru sarapan...mlm pula..lps 2jam mkn mlm baru sy telan vitamin...⁷

Hi, saya pun takleh telan ubat zincofer. Rasa besi terlalu kuat. And ada side effect kat saya. Asyik pening mcm nak pitam + muntah berterusan sampai perut kosong. So nurse suggest kat saya beli di farmasi (Iberet) alhamdulillah saya makan dah masuk kotak kedua. Nak tambah HB, boleh makan jambu selalu. 😊😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan