induce/beranak paksa

Ade x ibu2 yg kne induce ?? Sakit x ??

18 Balas
Tulis jawapan

saya induce drip. sebab doc pecahkan air ketuban. nak taknak drip terus. induce belon dengan ubat lambat sikit. belon, kalau luck.. haritu jugak awak bersalin. kalau x, makan hari, maximum 3 hari. induce ubat, ada yg cepat... ada yg lambat kontraksi dia. sakit ke x? rasa dia sama je memana pon. lagi cepat awak sakit, lagi bagus. lagi cepat beranak, settle cepat2. kalau dok xrasa sakit, pelahan sakitnya, maka bukaan awak pon lambat. sebab, bukaan jalan dekat bawah, ditentukan sakit yang awak hadap. unless amik epidural. itu lain cerita. makin kuat kontraksi, makin luas bukaan bawah. makin kuat sakit dan kerap, makin dekat nak bersalin. hehee masa sakit tu, pikir je awak nak keluarkan anak awak dah. dah nak dekat dah jumpa dia. kuatkan mental awak ok, fizikal awak kena ready. good luck

Baca lagi

Anak 1st kene induce masuk ubat dr bawah. Anak kedua normal. Sama je sakit dia contraction tu. Masuk ubat kol 6 pagi. Kol 8.30 pagi dh deliver. Sakit 2 jam je. Beranak normal sakit start kol 3 pagi beranak pon kol 8.30pagi jugak. Lagi lama sakit dia tahan. Bagi saya mana mana pon sama je. Ikot body org masing masing. Ade yg senang ade yg lambat. Doa doa la supaya dipermudahkan bersalin. Insyallah

Baca lagi

Sya induce..ank first ayaq ketumban dh lecking..msuk ubat pkol 12tngh hari lahir pkol 3.15pagi...sakit tu xyah ckp lha...sbb xdak pengalaman lg kn...sampai ngisĀ² suruh suami bgtau doktor nk operation ja...sbb sakit sngt buh ubat tahan sakit pn xjdi apaĀ²...

Pengalaman saya 2 kali kena induce..sakit dia berterusan xmcm sakit normal sekejap dtg sekejap hilang...mmg sakit yg amat sakit..maaf bukan nak tkutkan sis tp tula pengalaman saya..semoga dipermudahkan urusan sis besalin nanti..

4y ago

Betul tu sakit yg berterusan šŸ„ŗ

Pengalaman saya anak kedua kena induce. Induce drip em taktahan tau, sakit sangad sebab kena paksa baby kelua. 11jam dlm lr menahan contraction.

Induce mmg skit dri normal. Nme pom induce sbb kena paksa spya bby cepat keluar. Walaupun skit sgt2 tpi demi si kecik Insyaa Allah kena kuat

VIP Member

Saya tiga anak kena induce...sakit mmg berganda..kalau umur masih muda,memang boelh tahan,tp bila dh makin meningkat,mmg sgt terasa sakitnya

Saya induce anak first haritu . Masuk ubat pagi dlm pukul 7 ,dlm pukul 10 mlm selamat melahirkan. Mmg sakit. Hihi saya sbb air ketuban kurang .

4y ago

Rasanya 7 kot bacaan haritu. Saya kene bersalin 37 minggu 5 hari šŸ˜‚

VIP Member

Setakat 1st pregnancy ni saya takde experience induce. Semoga dipermudahkan urusan bersalin nanti ye sis. Aamiin šŸ¤²šŸ»

tigaĀ² paksa...sakit la sgt sis...ank ke3 pling sakit..mulaĀ² pil..bukak 1cm je..pastu msuk belon yg ni terlampau sakit