Alahan Muntah2, Minum i Kosong pon muntah

Ada tips nak kurangkan muntah2 x ibu2? saya megandung 2bln lebih ada alahan muntah2 sampaikan sy minum air kosong pon muntah balik, apa yg perlu sy buat yer ibu2..?

9 Balas
Tulis jawapan

Saya nasihatkan g hospital klu berlarutan. Tak boleh mkn ubat sembarangan. Nnt d hospital akan diberi rawatan bersesuaian dgn tahap loya/muntah semasa sis. Jika perlu doktor akan suntik ubat thn loya & drip air. Apa2 pun ikhtiar sebelum keadaan berlarutan.

sama mcm sy awal pregnant mmg tkleh dgn air kosong.. nk telan air liur pon tk boleh.. suka sgt dgn air manis2 tapi tpaksa telan jugak air kosong lepas minum air manis ye.. sabar awal2 pregnant mmg mcm ni.. tempuh je muntah pening semuaπŸ˜… ubat jgn skip..

Sy mkn bnde msm2 dlu sblm nk mkn ape2.skrg2 nya blh telan jgk mknn walau lps tu muntah blik..air kosong akn rse payau yg amat..sy minum sunkist tnpa gula utk gnti air msk..utk baby dlm perut kena mkn jgk utk dpt khasiat

Sy mcm sis ..alahan terok ..hidu bau mknan nak muntah ..minum air kosong muntah .. smpai turun berat bdn .. lpstu doktor bagi ubat tahan muntah dgn loya .. nasib tak kene masuk air..

Minum air kosong sebaikny yg suam...banyk kn mkn buah ganti nasi dgn ubi kayu..roti gandum..sereal..or oat..

same sy..mkn asam muntah..mkn ubt thn munth doktor bgi same..mkn nasi semua xboleh..kena thn jew buat sementra nie..

serupa saya sis dah jumpa dokte bgi ubat pon sama je tak guna sis

sama la sye.. time awl aritu skrg dh tk lgi dh msok 6bln

jumpa dkter nnti dkter bagi ubat