Suspect kandungan luar rahim

Ada tak yang masa scan tak nampak, and doctor suspek pregnant luar rahim? Tapi tak ada simptom pun macam bleeding, sakit perut or sakit bahu.. ada tak yg macamtu n kandungan dia ok je? Saya dah buat beta hcg n beta hcg naik banyak.. cuma kantung je tak nampak dalam rahim..

3 Balas
Tulis jawapan

sy pon mcm tu..mse bru nk bukak buku 11w...kt kk..doc scan kata x nampak baby..tp kantung ada...doc ckp risau kndungan luar rahim.. pastu trrus kena refer hosp, prgi hosp scan atas bawah semua sekali nampak je baby...doc kt hosp ckp tkut mesin scan kt kk tu jenis yg lama... alhamdulillah...sbb kite tak ada tanda2 pon...takde sakit, bleeding ker apa..doa dan fikir yg baik2 jela...better sblum nk buka buku pink kt kk tu..gi scan dulu kt swastam. utk pastikn yg baby ada ditmpt yg sptuntnya..n membbesar ikut minggu yg betul.. πŸ₯°

Baca lagi

Sekarang macam mana awak betul pregnant tak ? Saya sama kes macam awak jugak mohon reply yaπŸ₯²

1y ago

Haah sebab period saya tak teratur kadang 2 bulan sekali baru datang kadang sebulan sekali..sebab tu saya macam tak kisah tapi bila cek pakai clear blue tu dia naik 2-3 weeks

mungkin kandungan masih awal sis . inshallah sis jgn risau nanti scan lagi mesti nampak 😊

3y ago

Yeke.. okay sis saya harap macam tu la.. seriau ni doktor suruh follow up lagi ahad nanti.. harap2 time tu dah nampak kantung..