hormon

Ada tak ibu-ibu yang makin bernafsu semasa pregnant? Saya sebelum ni biasa saja tunggu suami minta baru bagi... Sejak pregnant ni kuat pulak nafsu sampai nak suami cepat je balik kerja... Jadinya saya yang asyik mintak suami layan. Saya google kebanyakannya kata sebab hormon. Sesetengah ibu jadi langsung tak nafsu nak bersama, sesetengah makin tinggi nafsu.. Ada ke yang macam saya?

57 Balas
Tulis jawapan

Urmmm samalah.. sye nak, tp suami bantai tido je.. sye xsuka siang, huhu sbb klau mlm energy tuh cm extra ckit, kahkahkah tggu ank2 tido kan.. tp tulah.. kdg2 je dpt.. suami kuat tido.. hampeh.. skrg dah msuk 37w, cm putus asa lak nk mtk.. mendam rsa jelah.. ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜…๐Ÿ˜ tp bila time dia lak nak, cm kne rasuk.. haha dah lah perut beso, jap kne duk, jap pusing blkg.. tp sye suka.. ๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†

Baca lagi

ee saya perna la 3 hari yg lalu. saya sorg kat rumah. suami turun p memancing. so saya habiskn masa tidur..tapi saya pelik la mcm sedar mcm x sedar.. mcm saya mimpi tpi terangsang2 sgt.. teruk la saya rasa sbb saya x pena lagi mcm tu. takkan preg pun masi ada mimpi basah. sampai sekrg saya tertanya2....

Baca lagi
VIP Member

Slalu awl kehamilan je jd mcm xbernafsu...lps tu asik nak nak nakkk je....smpai suami kata sy nafsu naga๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ Kitorg mmg salu gurau..kalau time dia nakkkk je sy plak ckp dia nafsu kuda....laki bini kepala masuk air

Sy bernafsu..tapi sebab masa 6months bersama ade keluar spotting sikit...so sy bagitau hubs kena rest...sebab time tu uri kat bawah...now bila nak bersama hubs mcm takut2 je even dah 38weeks pon...tapi takpe la...still can control...janji baby sihat๐Ÿ˜„

Tapi saya tak. Kalau tidur mesti kena ruang banyak antara saya dan suami baru selesa tidur. Kalau dia peluk ke masa tidur haa angin je rasa. Langsung takde nafsu nak bersama hahahaha. Kesian suami. Suruh dia bersabar jela hihi.

5y ago

Macamtulahh saya. Hahahaha! Nasib baiklah suami faham. Sebab perut makin lama makin besar susah nak dapat tidur selesa.

Sama mcm sy...skrg dah 10w..entah kenapa asyik nk bersama..suami mampu senyum je..kalau x dibagi nanti merajuk tidur bawah...kadang kesian juga tgok suami penat kerja..tapi nth la pelik juga dgn kehendak nie..๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Sme lah . Kdg teringin sngt smpai tbwak mimpi . mimpi tu pelik pulk . dlm mimpi setan dok mnganjing2 sbb xdpt haishhhh mcm2 mintak dijauhkan lah ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜ช . skrg nk msuk trim3 teringin tpi xlarat jdi xlyan sngt daa

VIP Member

Ya memang lagi... Ibu perlu suami layan selama 1 bulan hingga 9 bulan sahaja... Tapi ibubapa jaga Dan layan suami lagi daripada selepas kahwin... Suami layan ibu selama 1 bulan hingga 9 bulan sahaja ๐Ÿ’๐Ÿ˜Š๐Ÿ‘

Hahaha ingt sy je cmni... Sy skrg 32 week mmg bernafsu. Suami pun sama ..layankn aje. Yela nti nk kena 'puasa' lama ... Tambah2 lg kami pjj... Jumpa 4 hari seminggu je.. dlm seminggu tu ada la 3,4 kali on ๐Ÿคฃ

VIP Member

Terbalik dengan sy. Sy jadi malas. Kalau suami mintak baru bagi. Itu pun nasib baik suami jenis yg faham. Dia tau wife dia ni sejak pregnant asyik tak larat. So memang jarang bersama.