ada siapa siapa tahu tak???πŸ₯²

ada sapa ii tau dak macam mana nak bagi kurang mual . sebab tak lalu dah ni sampai menggigil badan . berat badan makin merosot . air kencing pun makin pekat sampai doktor taktahu nak buat apa dah

11 Balas
Tulis jawapan

Makan tembikai or minum juice tembikai or orange juice yang pure ye, mcm sye mmg rajin beli dekat boost orange juice. And husband beli tembikai utk sentiasa makan. Sye muntah kerap jugak tapi sentiasa makan. Routine harian makan and muntah mmg sampai nk give up tp sbb pikirkan susahnye nk pregnant tu change mind set to be positive all the time and enjoy je muntah muntah tu. Saya sampai muntah pon berdarah sbb tekak luka. Terlalu kerap muntah tapi i dont mind, sakit tekak and perut setiap kali muntah tu. And saya standby man chocolate bar, jadi setiap kali muntah sye makan chocolate bar tu. Cuba la cari jalan sbb setiap org lain lain caranye.

Baca lagi

saya pun masalah yang sama. dr kat kkia hari khamis lepas ada bagi ubat namanya veloxin.sbb saya dah turun 8kg.. teruk sgt. dan 5 hari muntah non stop, harini baru first time amik ubat ni lepas lunch. Alhamdulillah tak muntah sampai skrg. Cuma angin masih byk. Tapi rasa mual mmg hilang terus. Selesa sikit rasa harini. saya try avoid sbb saya mmg byk on meds byk skrg. makan pill kuat rahim dan kena inject setiap isnin dan khamis. dah x tahan sgt sbb tu saya amik pill ni harini.

Baca lagi
VIP Member

Sye minum vit c, n mmg sentiasa pastikan perut xpernah kosong. Mkn jgk sikit walaupun mual. Bubur kosong letak garam jek, kentang rebus asl perut xkosong dan lepas mkn mnum vit c. Bila perut sye kosong mmg mual n loya nk muntah keluar angin. Perit. Sye mnum air pon yg sye boleh telan jek, air teh lemon limau panas2, sunquick panas, sbb xlalu mnum air kosong n air sejuk. Sye perasan klo isi perut kurang sikit loya walaupon masih mual klo terbau apa2..

Baca lagi
3y ago

Sama.. Mkn sikitΒ² tp kerap.. Mcm sy boleh minum milo panas je (air lain mmg xleh) tp saya cicah nge cracker/biskut lutut.. Alhamdulillah kurang muntah kurang loya tp alahan nge bau mmg kuat (semua bau jd busuk) hidung saya asyik sumbat tisu je..

sy baru ok dari mabuk yg teruk. bile start da mual teruk sy akn mkn ubt tahan muntah. vitamin mkn pg mse bru bgun tido. tp lme hilang mual mabok sy. jd sy tukar mkn vitamin mlm sblum tido. yg penting jgn bg perot kosong. nt sebu tu lg rasa mual sgt. bnyk kn minom air msk sis.

3y ago

aminn. ☺️same2 sis

Beli jus MAMARIAM sis.. mmg sesuai kalau ada alahan, kencing kotor.. pastu lg satu mmg HB cantik minum jus ni.. sy mmg minum drp awal preggy lg jus ni.. Allhamdulilah

3y ago

dari awal kandungan boleh ambil before preg pun blh jgk minum

saya lama juga mual sampai 16 minggu sis. selalu makan buah je..mangga, jambu, delima . skrg selera dah dtg balik. boleh makan ape je..

try mnum pati delima brand gulsan, sy dr awal preg mnum tu setiap pagi dgn sebelum tido mlm, mmg xde alahan

Minum jus orange. Saya mual2 terus nak lekat dengan bau2 lemon bagi kurangkan rs mual tu

waktu first trimester dulu saya amek veloxin untuk hilangkan mual and stopkan muntah.

mkn buah blueberry..kemam bg lama skit dlm mulut..

3y ago

dgn mnum air lemon..potong skit..perah..jimat byk hahahaa sbb potong tu cm hiris skit je..mnum suam2.. tanpa gula..sy slalu amalkan cmtu kalau pepagi mual..kurg la jugak