Perut kecil 7 bulan

Ada ka sesiapa yang mempunyai pengalaman anak pertama perut kecil ? Normal tak ye bagi kandungan yg berusia 7 bulan ? Saya bersykur sebab perut sy tak nampak sangat sekurangnya tak jadi tumpuan. Tapi org sekeliling kerap ckp perut tak nampak lah, iyake 7 bulan kecik lah, pastu cerita yg masa diorg preg tu perut diorg dh npk dsb... Sy rimas lah, dan boleh buat saya jadi stress. πŸ₯΄ cmna ye nak tutupkan mulutttt merekaa.. Tapi klu sy buka baju nampak je perut sy bulat 😌#firstbaby #ingintahu #seriusnanya

31 Balas
Tulis jawapan

sebenarnya kan perut besar/kecil bukan satu masalah selagi misi/doc takda cakap apa2 , bagi saya ia sangat normal , ikut pada saiz badan dan perut masing2 rasanya masalah macam ni dah tak perlu nak ambik kisah puan.. biasalah mulut orang semuanya tak kena dimata , perut besar/kecil jadi isu .. ibu2 mengandung pliss lah better jangan dilayankan sangat mulut2 orang yang suka cakap pasal perut ni yang penting baby sentiasa dalam keadaan sihat , saya dulu pregnant anak pertama usia kandungan baru 5bulan tapi dorang cakap dah sarat/anak kembar , saya hanya mampu senyum je awak .. malas nak layan , hahaha .. pastu pregnant anak kedua ni ramai orang tak perasan sebab dorang ingat perut saya ni boroi je bukan pregnant , bila saya bagitau dorang cakap saya bergurau πŸ˜‚ saya fikir lagi bagus biarlah orang tak banyak soalan2 berapa bulan? bila nak bersalin bagai .. hahaha yang tau je tau yang taktau tu biarkan dia senang hati aku 🀭

Baca lagi
7mo ago

kalau perut besar tapi usia baby sepatutnya xsebesar tu pun normal la ya ? sebab baru 3bulan perut mcm 5bulan da

rileks laaa..perut kecil ka besar yg paling pntg baby sihat..klu org tegur napa perut xbesar kau senyum jak..or buat mcm angin..kita ni manusia..kau lain aku lain..bdn semua xsma..jadinya tdk pyh jdikn isu psl tu..doktor saya ckp, paling pntg masa preggy ank sihat n membesar dgn baik n ibunya sihat..xda pun dktr ckp klu bulan begini perut wajib besar..kau patut risau klu ank kau kecil..perut kau kecil xpa yg pntg baby sihat n membesar..bgs fikir mcm mna bljr meneran lagi ada faedah🀣

Baca lagi

Hehehe ramai je and normal if perut tak nampak, Ada orang badan kecik perut tak nampak, ada yang badan besar pun tak nampak Macam saya badan besar if pregnant mmg orang ingat buncit je πŸ˜‚ Kawan saya pulak badan kurus perut tak nampak, Alhamdulillah baby dah besar dah πŸ˜‹ And if jenis suka pakai baju longgar and baggy pun perut tak nampak, why nak flash perut kan πŸ˜‹πŸ˜‹πŸ˜‹ As long as checkup semua baby okay InsyaAllah okay, size doesn’t matter ☺️ kena happy happy for the baby β™₯️

Baca lagi

yang dilayan dyorang tu sapa suruh? dah stress sendiri.. xyah le layan, simple.. nk stress kan dri sendiri buat apa bukan ada faedah pun. isu perut ni ckp byk kali dah, 'asalkan baby sihat'. sy pun pregnant perut kecik hritu, bila org tya rupanya dah dekat due, sy gelak je lah, nk gelabah stress bgai buat apa.. sy x faham knapa first moms ni concern sgt bab perut tu, sy pun first mom, xde plak pkir mcmtu, plus, benda x patut layan pun.. lol

Baca lagi
2y ago

kn sy dlu msa jd 1st mom.xde plak pikir pasal perut besar ke kecik.dh bdn org lainΒ².gender ank dlm kandungan pn lain2.baka pn lainΒ².yg pikir psl bntuk perut buat ape.baik fikir yg positifΒ² je.jnji baby dlm kndungan sihat.bntuk perut bkn ukuran baby sihat or x

Saya mcm ni jgk awai2 rimas bila lama2 saya dh pandai balas.. saya ckp ha ah ank sulung sllu org ckp perut kecik sbb saya anak sulung & blas Alhamdulillah perut kecik dr ckp takda masalah gdm ka berat naik mendadak baby ukuran ikut size yg betul.. saya tanya balik perut besar takda masalah ka gdm smua tu baru tau dia tiap2 bulan kena ulang2 pi pakar πŸ˜… tula nak compare sgt Alhamdulillah perut kecik tkda nk mkn ubat banyak2 bersyukur

Baca lagi

H : 162 cm W : 53kg Pergnant 5 bulan tak nampak pun perut . Kalau lepas makan nampak la sikit . Kalau tak memg tak nampak . Ada gak orang tegur kecik nye . Sy ok je . Tak stress or nk fikir ape yg orang cakap . Lg satu sebb baby sy aktif je . Kalau time sy duduk releks2 kemain dia menendang . So sy tak risau pun perut kecik ke besar ke . Asal sy tahu anak sy ok .

Baca lagi

Sy pun da kndungan 5bulan sis . Tpi mmg btul2 xnmpk mcm org mgndung.perut keci ke perut besar ker,yg pnting si bb sehatπŸ˜‡.1st bb n 2nd bb dlu perut sy besar.skrg bb ke 3rd ni alahai perut keci btul plakπŸ˜‚.. Apa2 bb dlm perut mc sehat.lg 1 sis,kalo perut keci,nnti si bb da kuar,sngt senng nak kecikan badan😊.. ..

Baca lagi

sy pun org tegur perut kecik. kata tak nampak lgsg preggy 7 bulan. sedangkan sy pakai baju besar dan gelebeh mana la nk nampak. haritu sy sengaja pakai baju muatΒ² perut, bru dorg tegur cakap ingat tunggu hari. sy buat derk je. perut kecik org kata, perut besar org kata. tak preggy pun org kata. abaikan jela.

Baca lagi

enjoy our pregnancy. buang masa melayan orang cakap bukan bukan ni. asalkan baby dan kita sihat je dah cukup. saya pun mommy to be perut tak nampak sangat, buat tak tahu je mals nak layan if orang nk bercakap. yang mengandung dan bersalin tu nnti kita juga. bukan dorang

sy tgh pregy anak yg keempat. .ramai jugak tgur kata xnmpak perut , kecik sgt. .xpelah sis xkesah la perut kecik ke besar ke asalkan kita sbg mummy tahu yg baby sehatΒ² je dlm perut tu. .xperlu trlalu fikirkan apa kata org lain. .nnti tkut terganggu emosi baby dlm perut tu. .