Buai, botol dan pacifier

3 benda ni konon taknak bagi kat anak. Last2 eh membantu sangat 😂2 minggu pertama anak senang tido. Lepas dari tu sampai dah 2 bulan lebih tiap kali lepas asar atau maghrib anak jadi fussy.. Kena sentiasa di dukung dodoi. Saya beli buai pon seminggu sblom dia masuk 2 bulan. Lenguh tak larat dah 😅Alhamdulillah skrg masih meragam tapi biar dlm buai sampai dia tertidur. Saya baca sebab baby blom adapt dengan dunia lagi.. Memang stress tapi sabar. Botol pula saya teringin nk bagi menyusu botol formula tapi dah try anak taknak. Saya fully bf, cuma sejak duduk sendiri ni tak boleh nak keluar pegi mana2. Beli lauk pon kirim kat suami. Kita orang pompuan jenis kata nk beli satu benda tapi balik bawa satu troli. Otak ni kalau pesan beli lauk mcm tak berapa nak jalan 🤣🤣 kena tengok sendiri apa yang nk dibeli. Tapi kena biasakan diri juga.. Pacifier pon sama, ank mengempeng kadang isap je apa2 dekat dgn mulut dia. Bagi pacifier tkmo. Rugi jeh beli, dah kerap cuba masuk dlm mulut tapi dia reject 😭Semoga masuk 3 bulan dia beransur pulih tak byk ragam dah. Orang kata semua ni kejap. Tapi masa menghadap ni rasa lama 🤣🤣🤣

2 Balas
Tulis jawapan

sy 3 3 tu tk guna. takde la kejap dah 2y anak ni🤣😂🤣😂

VIP Member

mg dpmudahkan segalanya Allahuma amiin