14 Balas

rokok dgn vape sme je bhyanya.. lg2 pd baby baik dlm kndungan mhupun dah lhir.. msti suami perokok kan..maaf ckp.. klu dasar perokok ni..dia pnye ego mmg tgi melangit. angkuh bla diprsoal bahya rokok/vape..bila trkena pd diri je bru kesal. ank buah sy..bapanya seorg prokok tegar..ank 3 ketol smua asma. dok heran apa ank asma dah bapa dia rokok xhnti. mmg la xrokok dpn2 ank.tp bau tu lekat pd bdn. ank mmbsr ulg alik hospital je. tp tulah..itupun xbuka minda si bapa. mcm sy ckp. bila trkne pd btg hdung sdri agknya bru sesal.

asap rokok n vape tu sma bahaya jgk...klu suami xtahan, bleh hisap luar rumah...balik kumur & tukar baju...sbb dlu msa kakak sy pantang kt kg, ank dia bru 12hari, dh kna msuk nicu, sbb sesak nafas...sbb ayh sy hisap rokok...kdg2 bau lekat dkt bju..klu pregnant pulak, elakkn la...bleh effect janin

Bhya kot x pasti. tpi jaga2 jelah. Suami sy vape. Sy tak boleh hidu bau vape tu.. manis, loya jadi. Jdi sy suruh suami vape jauh2 dri sy. Sy pun warning suh dia benti msa sy bersalin nnt. Tunjuk cntoh elok sikit kt anak2.

Asap vape pun bahaya. Sebab tetap ada residue nikotin juga carbon dioxide yg dihembus sekali. Saya pun boleh high terhidu bau vape. Kalau bau rokok boleh migraine terus.

VIP Member

Saya kalau boleh semua jenis asap saya jauhkan.. First sebab saya ada semput,, takut semput masa preggy bahaya.. 2nd bahaya untk baby..

boleh buke dalam 12 week okey dh 3 monts, amik temu janji dan blh bkak dh. for vape not sure, tapi elok jauh lh dari dekat

tq sis semua. nak tunjuk kat cik suami conversation ni. sy bgtau dah sama bahaya ngn rokok,dia ckp tak. geram plk rasa 😌😌

itula sis. sy dah fikir bukan2 dah skrg,risau effect sbb dah terhidu sebelum ni. 😔. nasib baik tanya sini,x terlambat sgt kan

VIP Member

Ya bahaya sis. Jgn dekat2 dgn asap vape, sian kandungan. 10 week dh sesuai bt buku pink segera. Jgn lebih week 12.

VIP Member

Bahaya sis, rokok atau vape sama je . Lebih baii elakkan lah. Buku pink dah boleh buka preg 2 minggu lebih.

Yup.. Asap vape bahaya mcm asap rokok sbb dalam cecair vape tu ada nikotin mcm rokok jgk..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan