73 Balas

Sy masa nk masuk 5 bulan mcm ni la sy amik susu kambing dgn iberet je.. Pastu die naik..skejap je.. Tp iberet tu kne amik tiap hr ye without fail.. Mkn mknn berkhasiat sayur hijau.. Buahan yg tggi vit c.. Xyah stress.. Enjoy je mkn.. Sy skrg pregnen bukan main ske buah kiwi.. Sgt bagus.. ??? Now sy dh 35 mggu hb dh ok..

Ok puan. Noted n tq

VIP Member

sy tukar ubat ke new obimin. tp x boleh bergntung pada ubat je. tips sy paling senang, sy makan buah delima je. paling bnyk makan buah berbnding syuran. daging dan ayam sy x dpt makan. ikan je tu pun mmilih sgt. alhamdulillah hb sy okey. paling tinggi 12.4 je lah

Sy aritu hb dr 10.2 naik 12.6 dlm tempoh 3 mggu.sy amalkan kurma ajwa tiap2 pagi.ubat klinik kene mkn juga.sekali sekala mkn buah delima.alhamdulillah nmpk bkesan..harap next check up hb maintain cantik..cuba la ☺️

Saya masa pregnant anak pertama, hb low. Masa tu tak tau nak buat apa, padahal makan sayur, makan vitamin semua dah. Bila pregnant anak kedua, saya minum horlicks, Alhamdulillah, setiap kali check up, hb cantik 12 ke atas ?

Horlicks biasa, bukan 3 in 1. Saya minum selang sehari ? elakkan letak susu manis, campur dengan susu tepung.

lepas nurse bagitahu ur hb low . dia dah pesan ,first ,makan vitamin y kk bagi ketika perut kosong or ikot keselesaan masing-ii . scnd ,makan bayam ,hati ayam ,kerang ,buah-buahan (tak semua),susu ibu mengandung (if minum) .

Sya time preggy mmng low hb 9.2 drop gilee , smpai dr yg suggest utk ambil ubat maltofer d farmasi utk naikkan hb ,syukur hb sya naik 11.8 smpai mlahirkan . Sist bole cuba ubt maltofer utk naikkn hb , ada jual d farmasi

Saya pula dari 12 turun ke 10.5 semua dh di amalkan. Zincofer dh makan ikut arahan. Doc bgtau xpa masih ok 10.5 just teruskan zincofer dan ambik makanan penuh zat. ? Maybe sbb sy selalu tido lambat kot.

Hb saya tak pernah atas 8.0..mesti bawah 8.0..tapi saya ade minor talesmia..so penah hb low bawah 7.0 doc soh masuk darah..bila masuk darah, naik sekejap je..pastu low balik selang seminggu tu..hehehehe

Saya bulan lepas 9.8...lepas tu saya banyak makan ikan cencaru, buah jambu batu, kurma ajwa, ubi bit (blend dengan epal merah jadi jus), brokoli, bayam merah... Alhamdulillah tadi check dah 12.5

Sy biasa nya paling tinggi 10.9 je, tp tdi checkup jam 2 naik pergi 12.2 sbb sblm pergi checkup sy banyakkan makan buah jambu batu dan minum ubat dgn air oren tanpa gula sis try lah ?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan