KEKUASAAN ALLAH

Tak ada 1 makhluk pun boleh menafikan kekuasaan Allah.. Aku down sgt mse awl2 kawen sbb org duk kutuk hina bdn aku.. Orang ckp : " ko gemok rin, mmg ko ssh nk mengandung" Bila aku story ckp da 2 mgu lmbt period, org ckp lagi : " ahh... Ko x pregnant tu.. Sipi2 xkne.. Xya pk lah!" Kt tempat kje dpt exec yg kejam.. Die tahu kite tgh preg.. Tp sruh buat kje renyah.. Allahu.. Kite nk apply cuti awal, die ckp "laki ko ade kt sini kan? Ko xpyah sebok2 nk cuti awal" Walhal sy da tepat 9bln preg mse tu.. Tgu mse.. Syukur.. Si kecil ni x sabar nk klua awal 23.03.2020 haritu.. Time mmg tgh cuti.. Allah maha adil.. Now, alhamdulillah.. Allah kurniakan aku zuriat yg sihat.. Rezeki Allah bg tanpa aku sangka.. Bila dia tau aku preg, scan bby girl die ckp lg : "haha.. Ntah2 anak lelaki.. Ko mane tau kan.. Bnde dlm perut Mcm2 bole jadi" Skrg ape masalah die.. Aku nk preg ke xpreg x tumpang pun ank aku kt rahim KAUU.. Bg ibu2 yg mungkin ada pengalaman hampir serupa, jgn down.. Jgn risau.. Rezeki tu Allah akan bg tepat pd masanya.. Jgn dgr ckp org.. Yg penting kite kne usaha.. Minta support dri suami.. Sme2 kne kuat mental... Mudah2an, Allah kurniakan rezeki yg 1 ni juga.. Amiin2 yra..

KEKUASAAN ALLAH
121 Balas
Tulis jawapan

Alhamdulillah..tahniah sis..sy bru brslin smlm..baby girl..lhir normal..brt 3.82kg..tpi ada mlut2 yg prtikai knp bby brt sgt..last2 sy ckp biar la dia brt,sy yg bwak dia dlm prut 9 bln..sy yg lahirkan dia..knp diorang plak yg sbuk2 nk prtikai mcm2..kesian baby..πŸ˜” Sy dh discharged..tpi bby kt wad SCN lgi..kna dok bwah lmpu biru sbb kuning..kna on antibiotik sbb ada mslh skit kt paru2 dia kesan air ketuban leaking awl..sdih nya rsa hti ni Allah je yg tahu😭

Baca lagi
4y ago

Ok sis..tq..haha..tu la..mmg suami lynkan je tekak bni nk mkn apa..mjur dpt smua keinginan sblm pkp bermula🀣