43 Balas

Betul, jangan fikirkan lg benda yg lepas dan benda yg awk xboleh kawal. Dia nak pegi, awk xboleh halang. Let him be. You cannot control him or anything. Yg awak boleh control ialah diri awak; emosi awak, reaksi awak dan tindakan awak. So fokus lah pada kegembiraan menyambut baby. Jangan igt lagi kisah2 sedih di masa lalu. Fokus masa sekarang dan future. Create a happy moment and happy environment utk awak dan baby. Mula2 sy berpantang suami pun mcm xnak get involved. Sy stress. Dgn anak jaundice nak admitted hospital lagi. Stress sgt. Rasa mcm nak meroyan since ada history depression sebelum kawin. Tp sy try tukar fokus sy dan alhamdulillah i feel much better. Fokus baby comel je. Skng. Anak nangis pun sy senyum cakap baby comelll hehe. Xmo stress2 ye syg. Allah is always with you. Manusia buat silap tp Allah sentiasa buka pintu pengampunan dan syg hamba2Nya sentiasa.

Sedih sy baca kisah awak mommy.. Awak mesti muda lagi, apa apa pun, solat taubat banyak2, mintak ampun pada Allah.. Hidup ni mmg Allah duga kita sebb dia syg kita. Semoga mudah awak bersalin nanti dan psal si bapa tu, next time nak bercinta berhati-hati lah, kalau awak msih ada keluarga, syg la keluarga awak, mcm mna teruk pun keluarga awak, jgn abaikan mak ayah ok.. Klu sy kt tmpt awak mesti sy serabut, sy pun tk boleh nak kuat mcm awak, awak seorang yg tabah dan kuat, InshaaAllah ada baby tu nnti awak mesti seronok tgok muka dia yg comel tu, jgn pikirkan dh si bapa tu, lepas ni, awak jaga amanah Allah bagi tu, jangan tinggal solat dah.. InshaaAllah hati awak akan tenang, bykkan dgr ceramah agama, semoga awak terus kuat yaa

VIP Member

1) kena taubat. 2) kena faham yg ank awk walaupun dr benih lelaki tu dia bukanlah anak kepada lelaki tersebut. (kalau bby tu perempuan dia boleh kahwin dgn lelaki tu) - boleh rujuk ustaz utk hal ni. 3) jangan ulangi kesilapan itu lagi. Sekali terjadi ianya kesilapan kalau 2x ia adalah kebodohan. 4) tolong tolong...jgn sesekali terdetik utk buang ank tu atau bencikan dia. Ingat! Awk yh buat dia. Jgn lepaskan kemarahan pada dia. 5) tak payah terhegeh2 paksa atau pujuk laki tu bertanggungjawab sebaliknya ucapkan syukur kerana Allah tidak jadikan jodoh awk tu laki yg xguna tu. Apa pun dik jaga kandungan. Damage done...kena hadap walau payah. Akak doakan awk kuat dan dilindungi Allah

Saya pun sama jugk situasinya..2 minggu lagi hrp hrp si laki ni datang menikah dgn saya..dh 2 bulan lbh dh kndungn ni..hrp sy dpt kekuatan walau apa pun yg terjdi..

Sabar ye sis , jangan pandang ke masa lalu lagi , benda da terjadi kan , yang pemting sis usaha jaga kesihatan sis dan jugak baby , takut nanti baby ikut stress dan tk baik tuk perkembangan baby , sayangi anak itu dan jaga dia sebaik sis jaga diri sendiri , inshaallah anak yg bakal kita lahirkan adalah rezeki dan buat kita mencari keberkatan dalam hidup , jangan stress ye sayang , sian baby dalam tu , and jaga elok elok baby tu , semtiasa doakan kesihatan ,kesempurnaan dan keselamatan tuk awak dan baby , selalu bercakap gan baby taw , tak mao stress , saya paham hati sis camne , kita sama sama buat silap sayang , btw due awak dekat dgn due saya , hehe harap kita bersalin sama tarikh 😂

Sebak pulak saya sis. Apa² pun saya doakan sis tabah. Be a strong women. Tuhan tak pernah tidur sis. Ibu yang paling kuat adalah ibu yang mampu menyara, menjaga, mengajar anaknya seorang diri tanpa sesiapa disisi. Insyaallah, mana tau di kemudian hari sis akan bahagia bersama baby. Hidup ini roda sis. Percayalah. Tapi just want to remind lepasni more hati². Dont trust a man easily.

Smoga sist dberi kkuatan...sy pun prnah juga jdi mcm sist..ayah kpd anak dlm perut xnak brtanggungjwap.. Alhamdulillah Allah mmggntikan dgn hdiah yg lagi baik..kdang Allah mnghilangkan yg kita syg sbab xnak drita kmudian hri..lagi satu Dia nak kita dpt yg lagi baik...apa2 pun keep strong dan tawakal..sy bisa amalkan surah Al-Ghafir ayat 44 stlah selesai solat...☺☺

Semoga terus kuat dik, ingat jaga amanah Allah tu bebaik ya tak kisah apa pun yg berlaku kt luar sana ramai pasangan yg masih bduka mharapkan zuriat. Kalau adik mmg nak jaga baby try dptkan nasihat atau khidmat kebajikan ya insyaallah mreka pasti bantu jgn takut k😊Semoga semua yg terbaik utk adik dan baby pd masa akn datang

First of all sis, dengan rendah hati.. saya minta sis bertaubat.. dengan itu semoga Allah turunkan rahmat dan keampunan.. semua akan dipermudahkan. Kita sebenarnye tiada siapa pun kecuali Allah. P/S: saya reply macam ini dengan beranggapan sis ni seorang muslim.

VIP Member

Berat mata memandang bart lg bahu yg memikul.. Sis kena kuat kn smngt.. Smga allah permudhkn smua ursn sis dn bby.... Klau sis rsa xble trma apa llki tu buat sis ble jerr buat lporan kt blai sis..biar llki tu brbh skit..dn trma apa yg sptut ny dia trma....

Tkpe jalan kn je hdup sbgai ibu tunggal.. Tk smua org senasib awk.. Allah dh takdir kn awk dgn org yg lbih baik cuma tk jmpa lgi je.. Jga anak tu elok2 klau bolh lbih dri awk jga dri awk.. Jgn sbb si bapak tkde anak terabai..laki mcm tu bersepah

Soalan popular