8 Balas

saya sekarang pregnant anak ke 4.tiada stretchmark.masa pregnant anak pertama,mak pesan..kalau kulit perut gatal jangan sesekali garu direct atas kulit.bagi alas dengan kain dulu baru garu.lagi satu,kalau hamil anak pertama kulit perut terjaga@xda stretchmark,nanti bila pregnant yang seterusnya kulit tetap cantik.saya ikut pesan mak saya.nurse pun puji kulit perut cantik😅xda calar.kalau rajin,boleh juga letak lotion tapi yang ini saya malas nak buat😁

VIP Member

sya masa anak 1st rajin sapu krim strecth mark walaupun xgatal. tapi last2 timbul jugak parut streth mark. dekat bawah pusat sampai ke pinggang. skrg dh preggy anak ke 3,mmg nmpak la stretch mark. tapi kalau jaga bdan masa dh bersalin, x nmpak pun parut tu.

yg saya pena baca , 17 mggu pun dah start ada stretchmark. ada yg 8bln. ada yg xda. mcm mak sy anak 4,perut bersih. depends pada org. n ada yg ikut kturunan. mcm sy 8mggu mcm tu dah start pakai bio oil stiap hari. skg dah 16mggu. so far perut msh ok.

sy xde dr ank 1st smpi skrg tgh pegnen..mgkn sbb kulit sy putih kot, tpi sy tiap kali gatal sy tak garu pantang org dulu2 jgn garu😅entah betul ke tak pun xpasti sy follow je..

Anggap la benda ni random sis. Saya mengandung yang kedua tu pun takde stretch mark. Padahal takde Sapu apa losyen pun. Kalau ada pun alahai suami kita je nampak. 🤭

masa mengandung anak sulung xde stretchmark mungkin sbb perut xbesar..yg kedua ni rasa mcm sama jugak. dah 5 bulan tp xnampak sgt perut..

saya takde stretchmark. dari 8w dah pakai lotion tiap hari. so mmg takde lansung sampai la bersalin

saya 17w dah start nampak sikit2 sis. perut meregang sgt kot tu cepat nampak🤭

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan