period masa mengandung

sy mngandung 14week ank ptma..perkara biasa x klo sakitΒ² perut lepastu ada bau darah period tp darah x keluar jg msa mngandung?

5 Balas
Tulis jawapan

kalau period time pregnant tu ada je tapi rare. sakit perut tu tak normal. saya dulu 2 kali sakit perut rasa macam nak period, lepas sehari dua keluar darah sikit. makin lama makin banyak. kesudahannya dah sakit perut memulas baru pergi hosp. dua dua gugur πŸ˜… tapi alhamdulillah kandungan ketiga skrg dah masuk 37w. bila tahu je preg saya terus ambil ubat kuatkan rahim walaupun tak sakit perut. taknak amik risk dah. sis kalau rasa pelik refer je hosp terus jangan tunggu. kita tak tau apa jadi kat dalam. semoga baby sihat ya πŸ₯°

Baca lagi
2y ago

dah 2 hri sakit sampi ke tulang blkg sakitnya..tp x kluar darah,bau darah ja kluar..harap² la tda jg kluar² darah..aminnn aminnn tq sis😘

bagi saya itu biasa lah sbb rahim kita ni kecil lepas tu tiba2 membesar itu yang buat kita selalu sakit perut.saya skrng ni pun selalu sakit perut selepas 2thun melahirkan anak kedua tiba2 mengandung lagi. kadang mmng membawahan budak.biasa lah.pasal bau2 tu biasa lah jug sbb saya setiap kali mengandung akan rasa MCM tu.syukur Alhamdulillah 🀲 ank2 semuanya sihat jer

Baca lagi
2y ago

ya wc

VIP Member

Mcm mana boleh ada bau kalau tak keluar darah? Ke ada makan ubat zat besi??

macam normal tapi keep pantau and tnye doktor or nurse yg rawat awak. 😘

2y ago

alhamdulillah klo normal..nt sy tanyakan dokter tym temujanji nanti..tq awak..

Bau darah tu dlm hidung kot? Preggy kdg2 hidung bdarah sbb hormon