βœ•

23 Balas

Setiap anak berbeza sakitnya.. Sya anak pertama part contraction je sakit.. Anak kedua pula sya rasa semua sakit.. Tapi contraction keduaΒ² sya tak lama sakit.. Tapi kedua contraction lebih sakit dari yang pertama.. πŸ˜–Sampai sya cakap tak nak dah beranak sakit wei.. Tapi mengenangkan duaΒ² lelaki.. Rasa nak lagi pula πŸ˜‚memang tak serik la..

Setiap orang berbeza dia punya level nak terima kesakitan tu. Kes awak sama mcm kawan saya, dia sangat2 trauma dgn sakit bersalin. Yg second baby pun rezeki teraccident and dia decide utk Czer sbb dia tak mampu nak tahan and terima sakit bersalin. Kita semua tak sama, nampak je sama2 mengandung. Tapi rasa sakit tu diri sendiri yg rasa.

decide utk czer kalau swasta takpelah. request apa je dorang bagi. ni kalau mampu gh je, mmg tak layan la request ni. anak first normal? ok mmg akan normal kecuali ada complication.

Jangan ngandung sis, cakap ngan husband saya trauma. Sakit diri sendiri yang tanggung bukan orang lain. Kalau rasa diri tak mampu jangan paksa diri ya. Advocate for yourself. Lagipon dah ada anak bukan takde anak. Kalau suami tak faham, masalah tu datang dari dia, bukan nya dari sis. Kena faham tu.

maaf sis. klau sis boleh bagi zuriat, cubalah tunaikan permintaan Suami tu. klau amek anak angkat susah, de batas aurat pula dgn Suami klau amek Ank prempuan . ank sdri senang. klau Ank agkat, harta pusaka pun xleh dpt ke dia klau ikut faraid. jadi, seeloknya Ank sdri. .. tu pdpt sy ..

Sis kalau taknak rasa contraction, sis kumpul duit, bersalin kat swasta request czer πŸ˜ƒ memang takkan rasa contraction. Tau2 baby keluor dah. Saya 2 kali bersalin dua2 kali tak merasa contraction langsung. πŸ˜‚

VIP Member

pada saya la... baik husband mnx tambah anak drpd mnx tambah bini sebab nak anak lagi... sebab lgpon anak angkat x sama dgn anak sendri .... trauma sis tu try jmpa konseling...

Setuju 😌

sy pun ada rasa takut nk bersalin lg..tp ada rasa teringin nk mengandung lg.. sbb anak pun makin besar dh.. semua proses bersalin ada sakitnya.. kita lahirkan manusia..

TapFluencer

Jika saya di tempat puan, saya akan jumpa kaunselor utk rawat trauma. Takkan nak hadapi trauma bertahun-tahun? Penat, kan?

TapFluencer

Jika saya di tempat puan, saya akan jumpa kaunselor utk rawat trauma. Takkan nak hadapi trauma bertahun-tahun? Penat, kan?

saya pun sama. saya takut nak tambah anak sebab nak beranak tu hahaha. tapi masih chill lagi

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan