Sedang TTC..Any tips untuk mudah hamil?

Sy dah ttc hampir 3 tahun.. dah banyak benda cuba tapi masih belum ada rezeki.. ada yg ttc dekat sini dn berjaya hamil? Kongsi lh tips atau petua uutk mudah hamil.. terima ksih..

38 Balas
Tulis jawapan

Saya TTC 5thun. Pernah gugur 2x dalam tempoh tu. Yang pertama, kenal pasti masalah dulu. Jumpa doktor dan check ada apaΒ² masalah tak. Makan itu ini tanpa tau masalah tak guna juga. Mcm saya, jmpa doktor takda masalah apa cuma rezeki takda. Dah IUI 2x pun tak lekat juga, tinggal last step untuk IVF saya rest dari segala treatment nak relaxΒ² ja alhamdulillah lekat dan baby dah 2thn. Skrg tunggu hari pulak nak dpt 2nd baby. InshaAllah, sampai masa ada yg penting kita usaha dulu dan kenalpSti masalah

Baca lagi

Tak tahu kebetulan atau asbab nak lekat. Sblm ni x amal2 apa2 suplimen pun. Tpi start sya ambik acid folic, jamu mustanir bonda rozita tu (amal dlm 2 mgu ja kot. Tu pun selng seli. Boleh bilg berapa kli minum)πŸ˜‚. Then husband sya belikan candy B. Utk pekatkan air mani. Alhamdulillah lepas 2-3 mgu amal mmg lekat. Sblm ni x ambik pun suplimen. Kerap jgk bersama time sbur. Tpi blm rezki nak lekat. Tpi lepas amal 2 item atas. Alhamdulillah lkat. Dan tlg doakan sya selamat melahirkan baby twin awal bulan 1 /2021 nanti.

Baca lagi
4y ago

Tahniah sis.. Ini anak ke brpa?

sis n suami sis sama2 jumpa pakar dan kenal pasti masalah dulu. kalau semua ok try urut. suami isteri dua2 perlu urut. makan makanan yg betul. jgn fast food. try bersama dr hari ke 10 sampai 17 lepas habis period. kalau blh seminggu tu jgn skip sbb ada org hari ovulation awal dan ada yg lambat. Cuba dgn posisi yg senang utk sperma lekat. Cuba Google.

Baca lagi

sy ttc 5 tahun..tahun ke 4 sy amal diet suku2x separuh n sy minum susu serta buat senaman n sy buat tahajut setiap malam...alhamdulillah 8 bulan sy usaha diet n tawakal sungguh2x...alhamdulillah Allah makbul doa sy...doa paling mujarat tgh malam..menanggis sungguh2x mintak dgn Allah...doakan semoga kandungan sy kali nie kuat...

Baca lagi

sy download apps yg track waktu subur Kita tu ...memang sy follow situ..lepas piried waktu sy subur sy akan bt appoiment ngn suami πŸ˜‚dekat kalendar tu waktu Kita dalam 5hari..so 5hari tu laa sy ikut kalendar tu utk bersama ngn suami.. alhamdulillah nak Kat setahun baru ada rezeki🀲🀲skunk preggy 5weeks.🀲

Baca lagi
VIP Member

saya da 5 tahun kahwin tahun ni baru ada rezki selari dengan kehilangan bapa tercinta nak down da tp tiba2 pregnant rasa ajaib je pdhal sebelum ni haid tdk teratur keputihan yg teruk org sllu ckp klw sy ni xbole ada anak dengan izin tuhan akhir ny dia ambil org kita syg dia bagi kita balik cahaya mata pertama

Baca lagi

sy tgh try suplement pregnacare..alhamdulillah lepas guran period pun awal n sng dpt wktu subur..tapi tu la...pjj dgn suami..tapi dlm ms yg sm setiap pagi sy mmg amik folic acid sbb mkn suplmnt pun skip...susu tiap hari..mudahan dgn ikhtiar serta doa nie kta d kurniakan rezeki anak..insha Allah..

sy amalkan air dara(jamu) n jaga pemakanan ..tk ambil makanan manis or minuman manis . n bnyk minum air masak saja . selebihnya sy berserah pada allah .. kita hanya mampu merancang sahaja . klau tk ad masalah dalaman insyaallah..cepat atau lambat allah mesti bg😊

app tracker subur tu kena monitor. consult doc & ikhtiar juga cara lain. cuba amek madu pagi2 perut kosong, minum susu kambing dgn kurma, husb&wif kena commit. mcm suami sy ada amalkan mkn telur separuh masak. pastu berdoa lah semoga Allah memberi zuriat..

saya masuk 10tahun bkawin.. syukur saya mgandung.. tahun 2018 keguguran.. tahun 2019 kguguran lagi... tahun nie dgn syukur saya dapat lagi pregant.. dgn perasaan sabar.. byk kan bdoa.. rezeki pasti ada..cuma lambat.. 😊