13 Balas

Air kosong yg sejuk berais pon xboleh ye sis? Sy tahan sikit minum air kosong berais tu tp mmg kuat jugak la minum air manis waktu 1st trimester sbb muntah kuat. Ayah sy bg sy minum air kelapa sejuk tanpa gula ngan air tembikai supaya sy xdehidrate. Bila tnya doktor, doktor kata ok. Tp lps sy citer kat org, ramai yg marah sy katanya bahaya minum air kelapa tu waktu awal trimester.. Dah ber-jug sy minum baru sy stop sbb takut, tp alhamdulillah xda apa... tp sis jgn tiru sy ye.. cuba air kosong berais je dulu... sy smpai skrg termos tyeso tu ada kat sisi ltk air sejuk+ais.. dah bersalin karang xleh minum air sejuk dah 🤭 makanan pulak sy mmg memanjang makan cereal ngan roti je awal2 dulu..mcm xda nutrisi kan tp doktor kata dari awak muntah xmkn lgsung at least ada benda yg awak mkn..sbb berat sy turun.. so itu je sy mkn, + jgn skip vitamin since kita xda nutrisi lain.. masuk trimester 2 bila dah boleh mkn mmg sy pulun mkn yg berkhasiat la.. mendadak terus berat naik..

Ameen Ya Mujib 🤲🏻 terima kasih sis ,nanti sy nk cuba mnum air kelapa tu sikit je.

awal pregnant mmg alahan teruk. sis try minum air kelapa. tapi ni ikut tubuh badan masing-masing, sy time awal pregnant mil bagi minum tapi bukan banyak dia bagi sikit² ikut kita boleh telan ke tak. makan buah-buahan untuk alas perut. kalo tak boleh telan nasi try makan bubur atau buah-buahan. ini suggestions bagi saya lah air kelapa ada yg kata tak boleh takut baby boleh miscarriage. tapi sis try minum sikit. air kelapa ni jangan yg muda cari yg entah lah sy pun tak tau terangkan tapi klo nak minum tu, minum dengan cik suami. sis try minum sikit dulu, selebihnya makan buah-buahan yang berair seperti tembikai ke apa

apa yg awk boleh telan itu je awk telan.. asalkan ade benda masuk perut awk.. tp kalau perut x tahan dgn mknan tu jgn la mkn.. mmg ada alahan yg teruk mcm ni.. xde ubat utk alahan.. awk mmg kena kuat.. alahan tu akan hilang sndiri bila dah trimester ke2 tp tgk org jgk.ada org smpai beranak pun alah..sy 3x beranak semua alah teruk.air masak mmg xboleh minum kena minum air yg ada rasa atau air berais..kalau bdn awk dh kurg air cuba la minum air kelapa..bdn kurg air pun bahaya nt kena kencing kotor masa checkup..

Betul skrg sy makan apa yg sya rasa boleh jee . Air masak xleh telan skrg mnum air fresh org + kurma je tiap hari. Tapi air kencing berubah jadi pekat kuning 😭 memang camtu ke?

Saya sama mcm sis masa pregnant dlu. Rasa mcm nk give up je masatu. Sampai kena warded 3 kali sb kena overnight drip. Alahan saya sampai 4 bulan lps tu slowly boleh mkn sikit2. Mmg xda selera lgsg masa tgh teruk tu sb semua benda saya muntahkan balik. Mkn kismis pun muntah. Nk dkt 12 kali kena drip sepanjang pregnant mmg trauma betul kalau ingat balik. InsyaAllah sis punya alahan akan berkurang bila dh masuk 2nd trimester.

Betul kdg2 rsa tak kuat 😭 sy xthan sgt aritu g drip klnik swsta takot nk g kk nanti kena tahan kita dahlaa xbole makan pape .tp sis dlu muntah teruk air kencing pekat kuning tak ?

Boleh try minta hospital tukar ubat alahan. Dulu pun saya alahan teruk sampai drip 12 air. Lepas tukar ubat alahan boleh lah telan sikit sikit. Tapi disebabkan saya muntah kerap sangat menekan nekan baby tak lama hehe. Semoga awak dengan baby sihat ya!!

Sy dulu mcm sis sampai 5bulan. Sy mkn sup2 je. Buah sy mkn tembikai jambu batu limau , air sy minum air barli & jus buah2an . Lepas 5 bulan baru boleh mkn nasi minum air masak & mkn mcm biasa

Alhamdulillah. Kita kalau bole xnak mandi 🤣 xnak gosok gigi sebb muntah je. Bau suami bru rumah xsuka duk bilik je . Terima kasih bg semangat 🫶🏻🤍

Utk pastikan puan cukup nutrien yg sgt penting time preggy ni, puan blh consume spirulina.. Tinggi mineral yg dperlukn utk perkembangan bby dan kesihatan ibu, juga blh kurangkan alahan

Sis try minum jus mamariam... Dulu msa sy firts preg... Alahan macam tu juga smpai hb drop nak g 9. Lepas amal jus mamariam da perubahan nmpk sikit bole da terima mkanan sikit2

try minum air menral lain sis sya pun tdk dpt minum air masak smpi skrg sya minum air spritzer 😑. mahai sikit lahh cuma mmg boleh telan lain org lain rasa air too . try jer

sy minum air bubbles makin hari makin xleh telan, sy minum fresh orange je hari2 😭 ridau jugak ni

alahan kita sma😭smpai skrg msh xdpt mkn nsi.klau mnum berais yg dh beku,bru blh hadam.😅berat pun dh trn.risau 2 mgu lg jumpa misi checkup 12weeks.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan