loya mual

Sy baru masuk 8minggu 2hari niari semakin teruk rasa loya dan keletihan melampau. Malam susah nak tidur. Siang pun macam tu. Bnyak mknn sy xlalu. Perut lapar tapi xtau nak mkn ape. Kdg sy order delivery tp smpai je sy xlalu nak makan. Kalau mkn buah kdg lagi rasa lapar. Macam mana yea nak atasi?

35 Balas
Tulis jawapan

Sama la saya pun mcm tu...kerap lapar tp bila nampak makan, rasa nak muntah...tp bila saya rasa lapar, saya cari roti yg ada inti..then cecah kat minuman panas...baru rasa ok..cuma saya risau bila kerap minum, minuman berkafien ni...

VIP Member

Bg awl kndgn tu pkra besa sis...sya pun mcm tu,xlalu mkn nasi...sllu klu g office tu bwa bekal,so klu ada kwn bwa mknan dia,sya mnta share skit dia punya bru bleh msk tekak @ beli kat rstrn bru bleh mkn😁😁😁

Kita sama sis..nasib baik telan air liur sendiri x loya..makanan lain jgn ckp lah,baru 1 suap dah nak muntah..lagi2 nasi..kadang2 menangis sorang2 kat ofis sebab lapar..malam nak tidur pon susah,perut x selesa dgn loya

4y ago

Sy skrg mkn bubur je boleh masuk. Bubur air garam tu je. Mcm org demam. Tu je nak elakkan sy penat n lapar. Bila lapar tu yg teruk jd alahan.

Sis sy saran kn ... Ambk jus mamariam...sgt bagus utk baby dan ibu....alahan mabuk muntah pon berkurangan....sis sama mcm sy..tpi sejak sy amalkan jus mamariam alhmdulilah mabuk alahan semua xde...just share shja😊

2y ago

yeke? saya pun baru nak try tu

1st trimester sllu akan rasa mcm tu. Try makan asam2. Blh try jg hidu kulit limau kapas/minyak angin. Tp kalau berlarutan better jumpa doctor utk dapatkan ubat utk kurangkan rasa loya.

VIP Member

Mkn sikit tp kerap... Sy hr tu duk mkn biskut ni je hari2. Mknan lain xleh telan... Sejam skali sy mkn utk isi perut. Sbb risau baby xdpt zat... Berat sy turun masa alahan.

Post reply image

Saya pn sama skrg ni. Xtau nk buat apa dh. Harini saya buat sup tulang. Tengah masak terus rasa loya x slera. Last2 mkn buah je. Sup tu suami mkn sorg.

Dulu saya pun mcm tuh. Dah 14 week ke atas asyik lapa pula. Jgn xmkn langsung, kna mkn juga sikit ye. Biskut cicah air le roti ke. Takecare πŸ₯°

Try to avoid spicy and oily food. Try makan sikit2 tapi kerap. Cth: kalau makan bun/roti cubit sikit2 makan, janji ada mkn sikit.😊

sblm ni sy ok mkn buah.. lama2 buah pn muntah balik.. πŸ˜… boleh ke klinik mintk ubat.. ubat tu xde la mbantu sgt.. tapi boleh la....