30 Balas

VIP Member

Saya pun jenis HB low, tapi saya tak boleh tinggalkan caffein. Baru2 ni saya amalkan Nescafe Gold Decaf yg penutup merah tu. Rasa dia sedap sgt. Saya minum je tiap hari tp pastikan mesti gap kan time dgn makan utama @ makan ubat. Skrg ni walaupun sy minum caffeinn, HB maintain 12 ke atas. Dulu selalu bawah 11.

Sy hb low. Kadang sy teringin sgt nak minum minuman berkaffein. Tapi sy pesan kat diri sendiri ingat baby tu dlm kandungan tu. Kesian dia. Sy pun takde lah ambik minum. Walaupun teringin sgt. Paling kurang sy minum milo kosong je bancuh sendiri takde gula takde susu. tapi tu pun bukan selalu.

Tak boleh sis. Teh Nescafe milo kopi coklat semua tak boleh minum. Sy pom hb low 10.8 lepas tu teringin teh o sy minum next appointment turun 9.3. Jenuh kena naikkan balik 😆😆😆 skrg dah naik 10.6 tu pon kena naikkan lg

Tak elok utk hb low, if mkn ubat tmbh darah pn klu stll minum brkafien x guna juga..hb ssh naik...sy dh lama tolak sbb anemia,dh mengandung lg la kena jaga hb...baik minum jus buah sis

Sy kalau rasa nak minum kopi,nescafe teh,sy minum ja Alhamdulillah setakat ni HB paling low 11.3..sy amalkan minum eman koko tamar..selain tu sy bnyak makan ikan,sayur²,daging..

Milo pun sebenarnya ada kefien. Cuma tak tinggi. Paling tinggi kafien kopi & nescafe. HB low klu boleh elakkan la. Klu nak sangat,1 cawan boleh la ☺

Tu yg no 1 kna pantang kalau ada hb low. Hb low nnt kesan kat kandungan jga. Jadi baik la stop n fokus utk naikkan hb drpda ikut tekak nk sedap je.

milo boleh sis, sy dlu pon hb low..boleh je minum milo 😅, jnji kena konsisten mkn ubt tambah drh ni.. dn sy dlu amek juga pati delima utk hb

Tak boleh dear. Neskefe, kopi, teh, milo sebaiknya elakkan utk ibu yg ada hb low. Nt tiap 2 minggu kena ambik darah. So better jauhkan. 😊

Kita sedia tahu bahawa caffein tak elok utk di amalkan. Bukan org hamil saja, semua org pun. Tak elok amal caffein..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan