24 Balas

Minum secara tenang. Jangan minum sikit2. Terus je satu kali one shot. Sy buat camtu je. Lepas minum siap boleh sendawa lagi depan nurse 🤣🤣 takde rasa nak muntah pun sbb masa minum sy tak pikir pun rasa dia mcmana, kalau kita layan lagi la loya 😅 dalam masa 2 jam amik masa utk relax dan tidur hehehe

Tips nya, jangan fikir sngat ..minum macam biasa je,minum masa suam .lpas minum air gula, minum air suam biasa sikit je, jangan banyak nanti muntah.yg saya rasa slepas stengah jam minum ,badan akan rasa loya, naik pitam.so bawak bersandar elakkan muntah. Slamat mencuba😁

Minum je mcm biasa, cuma ada yg kata kena pegi kk awl utk dpt yg suam2. Sy dpt yg suam2 mmg tak rasa nk muntah pun + dah start lapar sbb kena puasa dr mlm. Dkt pukul 9 lebih baru dpt minum air gula, rasa lega sgt. Mindset dr awl ckp insyaallah aku tak muntah.

Saya baru balik dari kk minum air gula. Sebelum ni macam2 fikir risau bila minum muntah semula. Tp Alhamdulillah, 3kali teguk tanpa bernafas tak muntah pun. Rasanya agak kelat sikit lagi bagus minum semasa air gula tu suam lagi

Jangan peduli orang sekeliling. One shot je.. jangan minum sikit2.. n datang awal ke klinik. Sebab bila datang awal, air gula tu masih suam n lebih cair. Berbanding air gula dah sejuk n likat..

VIP Member

Saya kena esok.. Sbb berat naik mendadak😂.. Dgar diorg cerita mnum time panas2 suam camtu. Jgn mnun time sejuk😅 dan klo boleh tahan nafas atau oneshot trus.. Pasti kan jgn muntah..

Xthu la... nurse yg ckp cmtu td... risau jugak. 😓

VIP Member

Uwaaa..sy kena minum bulan dpn..aduhaiii..seriau bila ingat bau n rs dia..tp stkt nie xpnh lg muntah kalau minum..tp mual + penig kepala tu mmg wajib ada.🤢

VIP Member

10minit saya ambik nak habiskan. Lepastu terus tido. Lepas dua jam bangun tahan sikit suruh nurse ambik darah cepat2 sebelum muntah. Tapi tak muntah pun.

Bayangkan sis tengah minum air tebu....xpon makan buah tembikai... Inshaallah x muntah... Dan xyah risau rasanya sama mcm air tebu...manis dia tu

Datang awal pagi. Dapat minum time air gula tu suam² lagi. Lepastu minum 1shoot je, n jangan pikir nak muntah. Inshaallah tak Kan muntah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan