Buku Pink

Slm.. Sye nk tnye.. Sye belum bukak lagi buku pink.. Usia kndungan dah 18 week. Sbb sye xde sijil nikah.. Sye xde sape2.. .. Bolehke sye bukak buku pink?? Sbb sye nk jage baby ni.. Sye risau pasal prkembangan baby ni..

14 Balas
Tulis jawapan

pergi je . sy pun blm bt sijil nikah disebabkan pkp ni . at the same time sy still underage . yg sy tau doktor ckp klau tkd married certf dianggap kes merogol & msuk ke kes polis . tpi sy ada ckp dgn doktor yg disebabkan pkp ni tk bole bt married certf . so doktor faham . diorang juga akan bagi masa . smpai hbis pkp ni , terus prgi ke jpn minta borang , kt rmh isi . the next day hntr prgi jpn .

Baca lagi

Bkk je bku pink kt kk.. dorg xde pn mnx sijil nikah.. dorg cume tny tarikh nikah.. lau xnikah ckp je sy xnikah.. rmai yg ckp nurse xkn mrh.. cm kt tmpt sy nurse xmrh pn .. nurse bising sikit je pstu dorg akn lyn kyte sme cm ibu2 yg len

4y ago

Ye akk.. Trima kasih bnyk ats nasihat.. Memg sgt2 stress skrng..

Pegii je bukakk..sye Pon takde sijil nikah jgakk..mulanya mmg takot nk pegii sbb tkott pda pndangan org..tpii demii anakk sye tebalkan jgakk mukaa..tpi 1 je masalah sye skunk family blom tahu lgii psal kandungan nii..πŸ˜”

4y ago

Pasangan saya mmg nak bertanggungjawab, tapi pasangan saya dlm penjara skrg sbb teraniaya, sekrg saya hanya contact dgn family dia sahaja. Awalnya saya pun sengsorang juga, buntu tak tahu nak buat apa, awalnya nak bgtahu pasangan pun takut, tapi saya bgtahu juga, then bgtahu family dia, lastly family saya. Awak takda contact dgn salah seorang family dia?

Boleh dik...kk bkn tmpt utk org yg ada suami shj...call kk apa yg dorg nak utk register buku nt...normal kalau nurse2 perli2 atau pandang sinis...kne kuat...janji awak x buang baby...tu pn da syukur awk jaga amanah Allah bg...

Kdg setgh klinik tak mintak pun sijil nikah...mcm sy buat bulan lepas buku pink nurse mintak ic je, suami pun dia tak tnya mana...mungkin sbb skrg musim pkp kot yg nak check je blh masuk klinik..

Saya pun sama, bukak buku pink waktu kandungan dah 22 minggu sbb baru tahu skrg dah 36 minggu, so far nurse doc semua tak marah. Just keep positive je.

boleh je buka buku.. sy pernah bace dia ad kategori dh takde sijil nikah pon boleh buka je buku pink.. insyaAllah semoga urusan dpermudahkan.

Bkk je bku pink kt klinik..dia bg..jaz kne saund je.biasala tu.kecian bby tu nanti

Xpe sis, pegi je. Xde sape nak mrah bab preggy ni. 18weeks dh tu. Mmg dh kne buat buku pink

Cuba call kk yg berdekatan dngan rumah awk, tanya misi dulu Tengok dia cakap apa..