Uri dekat bawah

Slm hi, saya first pregnancy. Dah masuk 3 bulan. Tapi saya selalu bleeding dah 2 kali. Doctor kata uri menempel dkt pintu rahim. Kalau baby besar uri akan bergerak. Dan ada juga risiko utk gugur. Selain makan ubat kuatkan rahim, ada tak tips utk kes mcmni? Ada yang pengalaman tak? Saya risau πŸ₯Ή

2 Balas
Tulis jawapan

Hi sis. My last pregnancy pn uri di bawah. Medical termsnya placenta previa (pp) dn kalau yg btul2 d pintu rahim, kira placenta previa type 4. Sis bole google psl pp ni. Sy minggu 16 dh diagnosed dgn pp ni. Then 28w spotting trus admitted d ward sbb disuruh bedrest utk avoid further bleeding. Spatutnya warded smpai 37w bru beranak, tp rezeki sy 30w ada bleeding lg 2 kali then trpksa emergency ceaser sbb masa bleeding kli ke 2 dh ada contraction. Alhamdulillah wlaupn baby premature tp anak sy skrg alhamdulillah sihat dn mmbesar sama fasa dgn anak2 yg lahir matang. Org dgn pp trutama pp type 4 disarankan utk xbuat byk krja berat dn bedrest. Tp slalunya uri msi bole brpusing lg bila baby mkin besar. Cba sis google snaman yg bole pusingkan uri. Sy ada buat jg hritu tp xjd jg bkn rezeki😊

Baca lagi
11mo ago

aaaa ada juga dgr, if 24weeks mcmtu kot kalau masih uri dibawah akan bedrest sampai lahirkan baby. Tapi utk tahap tu, saya concern kan baby. Mampu ke bertahan sampai nak melahirkan kalau bleeding mcmni πŸ₯Ή Tapi, terima kasih utk sharing dan info. Saya akan cuba google utk exercises tu. So far, saya jalan slow je. Dan bykkan ddk di office.

uri ni kita tak boleh naikkan. kalau dia naik, dia akan naik sendiri. jgn buat kerja2 berat & banyakkan rehat