Due October?

Hi siapa yang due bulan October? Korang dah ada rasa sakit2 ke? Atau dh ada tanda2? Walaupun saya pregnant anak ke 2.. Tapi tetap nervous tunggu nak bersalin ni πŸ˜‚πŸ˜‚ Due saya 18/10/2020

Due October?
49 Balas
Tulis jawapan

sy due 1/10...tp hr ni 4/10..belum bersalin lg...doc bg tempoh smp 7/10...klu xbersalin jgk kne induce..baby pun xbg tnda lg nk keluar..tp hr ni mcm dh start rasa sakit...doakan sy semoga dipermudahkm proses bersalin..sy takot..first baby..semoga ibu2 yg mendoakan kebaikan utk sy mendapat kebaikan dr doa yg sama..aamiin.

Baca lagi
4y ago

moga dipermudahkan.. amin

sy 20/10 xde tanda lg.. cuma baby byk mengeras je.. anak first ni xtau la.. selalunya org ckp lambat.. hurmm.. pape pon harap2 dipermudahkan semua urusan mommy2 semua..

Sama due kt.. Blum ada tanda lg tp pg nnti dah kena serah diri utk induce sbb BP tiba2 naik mdadak 3 minggu ni... Nervous pula rasa sbb x pernah kena induce πŸ˜…πŸ˜…..

4y ago

Kena induce 18hb ke sis? Sy post date smpai 26hb kalau tak bersalin juga kena lah induce 26hb tu 😭 harap keluar awal la baby ni.. Semoga dipermudahkan urusan bersalin sis 😍

13.10 due date..skrg hari2 dh rasa kat mis v mcm ada bnd nk tkeluar jln pun mcm penguin baby mengeras dh kerap cuma blm ada tnd2 yg lain lg..hrp2 la xoverdue

16/10.. Baby makin cepat habiskan 10kicks, kicks also makin kuat, kerap rasa mengeras perut, selalu loya mlm, jalan je rasa baby kat bawah betul.. #firstbaby

4y ago

Samalah kita sis.. Mmg terasa mcm dah kat bawah btul dah ni.. Tggu time ja. Semoga dipermudahkan urusan bersalin sis 😍

due 27/10 . 36minggu 4hri. ada contraction palsu, kadang sakit pinggang & baby mengeras. insyallah semoga kita semua dipermudahkan semasa bersalin.

4y ago

Sama, saya pn ada rasa mcm tu jgk. Semoga dipermudahkan urusan bersalin sis 😍

planned induced 5/10, sekali 22/9 tiba2 sakit contraction and ter-bersalin πŸ˜‚. kurang cuak bila bersalin tiba2 banding tahu due tunggu2. hehe

4y ago

Wah, tahniah sis. Selamat berpantang 😍

saya 21/10. semoga dipermudahkan urusan. hope bby keluar awal. takot lewat sebb resiko bby makin besar. anak first. πŸ₯°

4y ago

Sis ada gdm ka? Sy pn last scan doc ckp berat bby dh 3.1kg. Risau jgk sbb xnk la bby besar2 πŸ˜‚πŸ˜‚ anak first 3.38kg.. Puas jgk nk meneran.. Semoga dipermudahkan urusan bersalin sis 😍

Sy 29hb 10..xsabar nak jumpe si kecik dlm perut ni.. Nak gigit tgn kaki dia yg aktif sgt menendang πŸ˜‚

due saya 16 Oct 2020 πŸ˜„ tanda2 tak ada lagi. false contraction je kerap sikit sekarang #38weeks3days