hamil

Siapa pernah mengandung anak perempuan...mcm mna pgalaman mgandung ank perempuan???

38 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Saya...anak sy tiga tiga girl, ok jerr..πŸ˜…πŸ˜…...setiap anak berbeza pembawaan...anak pertama sy jadi singa ,kuat berjln...kuat tidur,kuat menghalau org..rajin tengok drama Korea, x suka hidu bau bawang putih..kuat mkn πŸ™ˆπŸ™ˆ, anak kedua sy jadi penyabar..dan rajin kemas rumah,rajin tengok drama thailand dan sy berkerja sampai 1 minggu sebelum bersalin, kuat mkn... dan anak ketiga sy rajin berkebun ,dan rajin tengok drama hindi 🀣🀣alahan teruk..berat badan turun, asyik sakit

Baca lagi
VIP Member

Dua2 anak pompuan rajin masak mengemas...siap boleh kerja lagi...sekarang nie tgh pregnact baby boy tapi ya...Allah semua suami kena buatπŸ˜† saya just masak..sampaii suami kata pasal apa yg malas sangat...tapi tkde perasaan touching ngn suami...x mcm anak pertama n kedua cepat terasa klau suami cakap apa sikit2 nak nanggis...alhamdulilah yg nie relax...suami pula bila Kita buat xtaw pdaii la dia buat nanti...

Baca lagi
VIP Member

Sy crave ice cream all the time, manja sgt sgt (biasanya garang, tegas), clingy dgn husband, cepat merajuk, suka makan ikan..first 3mths xley makan aym nt muntah, x suka susu, keju, xley mkn laksa nt muntah, hb low, bdn sllu letih, sllu pitam, x suka berhias tapi rambut sentiasa berkilat, muka licin berseri even x pkai mekap dan hnya guna pncuci muka je..n kaki PUBGπŸ˜‚πŸ˜‚

Baca lagi
VIP Member

Muka kusam giler..mls mandi..mls nk bsiap..awl2 mmg xllu mkn nasi putih..nak nasi kuning,biru (kerabu),nasi minyak ke,hujan panas ke..boleh la telan nasi ad kalerπŸ˜…πŸ€£πŸ˜‚.lpstu klau xde nasi..msa 1st trimester tu mmg sy bhm behun tomyam je..nak msham2..now dah 31 w ni nak y manis2 lak..kek coklat,brownis smua...πŸ˜…πŸ€£πŸ˜‚

Baca lagi
4y ago

huhu..xpe..sy ingt bby boy mula2..bila detail scan..Dr bgtau.pmpuan..suami sy dh agak dah pmpuan..hahahaa..adui..sy duk ingt llaki

Saya sebenarnya...morning sicknss yg terok di awl kehamilan...xnk cium bau org masak lauk...xnk benda masam...xnk mkn ayam...xsuka cium bau wangi...mls nk buat apa2...x aktif langsung...3 ank lki sy sgt aktif...sy sgt sensitif...tp sy tertanya bby girl or boy...byk yg ckp boy...

Kalau sya time pregnant ank sulong perempuan sya xda alahan lansung...mkn bnda msam xkira jam..suka bhias..pkai cntik2..kemas je..tpi second baby boy memang alahan teruk...mkn manis2 n masin..sbb tu ada gdm...setiap kita mgandung memang akn ada pengalaman yg berbeza...

lain anak lain ragam masa mengandung... sy da 2 boy 2 girl... semua lainΒ² ragam.. kali ni pregnant baby girl muntahΒ² 3 bulan... alahan yg x prnh dilalui.. apaΒ² semoga semuanya selamat...

Saya alahan pada kulit. Teruk habis 1 badan dah macam panau. Sedih sangat tengok. Alhamdulillah after deliver. Semua hilang. Orang cakap mengandung anak perempuan mereka tarik seri kita

VIP Member

Sy Masa awal2 preg..suka mkn pedas2 n masam2..start trimester ke 3.. dah x bleh mkn pedas n masam2..suka mkn aiskrim n buah2 manis..esp mangga..ramai ckp bby boy...tapi kluar2 BBY girl...πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜†

4y ago

Betul..hahaha.. nak taw yg betul kena tggu baby kluar ja..sometimes scan pn x betul juga..

Saya time hamil ank perempuan mmg xda alahan langsung.. morning sickness pun xda..mengidam nk mkn mcm2 pun xda.. n sentiasa aktif.. sampai dh msuk 8 bulan baru x larat sgt nk berzumba..