42 Balas

Bulan 12 tahun lepas saya admit ward sebab bleeding. Then doc bagi ubat ni untuk kuatkan rahim. Waktu tu uri saya dekat bawah. Alhamdulillah dah 2 kali follow up hospital, doc pun stopkan ubat ni.

sy makan early pregnancy sebab ada bleeding problems. makan selama 2 bulan lebih. makan nie mmg akan buatkan kita lemah. x selera makan. skrg da masuk 23 minggu. touchwood sudah boleh makan.

Saya lama tunggu zuriat baru pregnant... mmg doc bg duphaston ni... mkn je xde side effect ape pun bg sy... tp klau ade alahan ubt kena bgtau doc siap2... inshaAllah kandungan sihat...

Saya pun doc bagi ni for kuatkan rahim even tak ada spotting.. sebab saya pun tunggu lama for dapatkan baby 😬 semoga anak kita membesar dengan baik

Saya makan ni sampai 2 bulan.. then tukar yang lagi kuat ugesterone kot.. insert dari bawah.. bagus duphaston, boleh stopkan early spotting.. in shaa Allah..

Sy pernah gugur 2x.. lpstu preggy balik ada bleeding masa 5w and doktor bg mkn ni smpai kandungan sy 5 bulan.. Alhamdulillah sekarang dah besar anak nye🥰

saya makan ni masa awal pregnancy hritu sbb ada bleeding. Alhamdulillah, lepas mkn terus stop bleeding. skg dh 38weeks tunggu masa nak bersalin je 😊

Saya makan dari 4w sampai 14w. Takde side effect pape cuma kalau terskip makan akan tetibe rasa cramp teruk n sakit tulang pelvic. Kalau makan ok je

Bgus ubt ni .utk kuat kn rahim sy hritu pn. ..ambik jugak.. utk 2 mnggu .. alhdmullh xde pape . kesan dye biase je. just mual pnin gtu je la

Takda kesan sampingan apa2. Dr yg bagi, Blood spot brenti lepas mkan. Kali kedua makan sbb nak try pregnant lagi skali beli kat farmasi.

ok tq sis. tkpala Saya mkn acid folid dlu

Sy mkn ubt ni smpi semest ke 2 bru stop..xada sampingan dia cuma kuatkan rahim kita je..jgn ada keguguran n stabilkn hormon kita

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan