Bleeding tp scan kantung cantik dan nmpk YS

Siapa ade pengalaman mcm sy kne?ada keluar coklat2 skit2 time pregnant 6w3d

Bleeding tp scan kantung cantik dan nmpk YS
14 Balas
Tulis jawapan

sy ada pengalaman bleeding masa 6week sampai lah 8week. masa scan 6week tu dh nmpak janin dan jantung baby. esokkan tu bleeding then hari tu juga pergi scan doc sahkan keguguran. so doc xde bg apa2 ubat utk sy consume ketika itu. doc ckp biar janin tu turun sendri dan dlm 2week repeat scan semula. tp Alhamdulillah baby sy masih kuat masa repeat scan tu janin dan jantung ada semula. sepnjang bleeding 2week tu sy makan je folic acid sbb rasa mcm xturun2 lagi janin time tu. Alhamdulillah sekrg kandungan sy dh masuk 26week. Kuasa Allah sis.. jadi semoga kandungan sis dan baby baik2 shaja. Amiin

Baca lagi
6mo ago

amin. semoga sis dan kandungan baik2 sahaja. nanti update lah semula kat sini ye. πŸ₯°

Saya dah seminggu keluar spotting (based on doktor ckp darah spotting sbb saya dah tunjuk dgn doktor) bila doktor scan tak nampak kantung lagi tapi dinding rahim dah tebal. Doktor kata maybe awal kehamilan dia suh repeat scan lagi 3 minggu. Ikutkan tarikh first last period tu saya dah 7 weeks. Tapi doktor kata maybe saya punya tak ikut tarikh first day last period tu. Saya pon pernah keguguran bulan jun tahun ni. Saya agak risau bila setiap kali tukar panty masih ada tompok coklat campur merah. Patut ke saya jumpa doktor sekarang atau tunggu je next appointment repeat scan tu?

Baca lagi
6mo ago

Yup saya pon on je folic asid takde skip skip. InshaaAllah moga ada rezeki kita moga baby membesar dgn sihat cukup sifat dan menjadi anak anak soleh solehah ❀️

6w4d ni bru nmpk kantung kan? janin belum nampak lagi, sbb dlm scan tu kata no fetal seen dan advised to rescan dlm 2/3 minggu.. Saya pun xde pnglman, tp kawan sy pernah alami cumanya nasib x baik sbb kantung tu jatuh sblm nmpk janin.. kandungan dlm 5-6minggu..

sy pernah alami,pegi hspital doc cek ade cyst..tp takde bg ubat pon..still kluar lg..esoknya sy pegi klinik..doc tu bg ubat kuatkan rahim,rehat sminggu... alhamdulillah ok..smpai beranak.anak pon dh 10 bulan skrg

saya pernah bleeding msa 5w dgn 9w scan doc ckp kantung cntik, doc bgi ubat kuat rahim pstu kena bedrest dkat2 2mnggu mcm tu. alhamdulillah skrng dh 18w. saya doakan smuanya okay untk awak dn baby

6mo ago

awak dh berapa week pregnant? kdng2 msa awal pregnant org ckp darah implantasi tpi saya tk psti plak btul ke tak

saya alami spotting yg konsisten selama 6 minggu pertama. sampai la bleeding non stop masa minggu ke-9. bila rujuk kat pakar, rupanya saya ada polyps di cervix. tapi tak bahaya, nak buang pun mudah je

6mo ago

dia mcm tissue growth dekat rongga cervix tu. selalunya terjadi sebab perubahan hormon. tak berbahaya tapi elok dibuang sebab nanti pendarahan berlarutan

sy bleeding time 5 week, seminggu, pergi scan xnampak baby lagi cuma yolk sec je nampak, on duphuston... skrg dh 9week tapi dr suruh on duphuston tu sampai 16 week sbb pernah gugur sblum ni

Sy pernah bleeding jugak masa 8 week, tak banyak tapi takut punya pasal pergi cek jugak. Refer O&G dan pakar jumpa polyps di cervic besar 2cm. On the sport pakar tarik keluarkan polyps tu.

sy ade pengalaman mcm sis. tp 8w sy da nmpk baby n jantung. sbb time 8w sy da kena gbs n tk sure brp weeks sy selalu ade spotting merah. nnti lg 2 minggu sis scan ler balik

Dr ada bagi duphaston? Saya ada juga spotting dan bleeding start dari kandungan 5w. Tapi scan memang dah nampak janin la. Followup tiap 2 minggu dan on duphaston sampai 14w.

6mo ago

Ada2..skg mkn duphaston till 2 week lg scan balik