18 Balas

semua anak2 i bfeed. alhamdulillah. so kalau p mall atau jalan2 .. tak la banyak nak bawak botol susu, air panas stok susu debu bagai. dlm beg cuma ada sepasang baju spare, pampes 3, set mandian dan wet tisu. kalau baby still kecik dlm under 4-5 bulan tu i just dukung je. sebab lagi senang. baby pun xla berat sangat. bfeed pulak.. i mmg pakai baju yg jenis buka kat depan. zip/ butang. baby kan i dukung je. then kalau baby nak susu, i just adjust sikit dukung tu. then i buka zip/ butang tu. i bleh bfeed baby sambil jalan2. cover sikit dengan tudung. so mmg xnampak yg sensor2 tu. sama juga kalau baby i dah stat chubby. i letak dlm stroller. tp i still bawa dukung baby. letak bawah stroller. tgk la kalau i nak susukan dia sambil jalan2 atau i nak duduk jap kat mana2 kerusi/stop. i xguna nursing cover. cukup dengan tudung je. i takde laa tudung labuh sangat mcm ustazah tu. tp tudung i, menutup dada. still cover aurat. so bila bfeed duduk atau sambil jalan2 mmg xde nampak sensor2 tu.

VIP Member

haha saya! 🤣😂 Baby fully bf.... bila pergi mall saya dah feed baby siap siap dalam kereta supaya dia kenyang... and bila bershopping jalan jalan dia xdela nak nyusu... 😍👌... selalu letak dia dlm stroller and bawa beg pampers dia semua tu la...tapi kalau mcm berjam jam dekat mall... every 3 hourly saya akan pergi ke feeding baby center... 👍❤️ shoping mall besarkan selalu ade feeding center... mcm tu je la... tak susah pun👌🌹... now baby dh 6 month old... lagi senang bawa... 🤣😂

Sebelum jalan tu bf kn baby dulu, cara sy. Baby akan lapar dlm 3-4 jam, jadi cukup masa lh utk sy nak round2 mall ❤️ baby 3 months ☺️ tp klau baby still lapar dlm masa tu, boleh cari bf section, kbykn mall dah ada dah skrg. Atau boleh sediakan nursing cover, pakai nursing cover dulu, baru susukn baby, “mamas choice” punya pun ok, dia jenis menutupi tp sy ambil yg color putih tu, xbrp ok color dia, klau nak beli, boleh try color hitam.

VIP Member

Saya biasa cari mall yg ade nursing room utk keselesaan kita & baby. Nursing cover pun standby juga. And biasanya saya siapkan nyusu baby dlm kereta dulu before jalan2. If xde nursing room pun susukan je la di public since nursing cover pun ade. Xsampai hati tgk anak lapar. And saya juga biasa pakai baju yg mudah selak utk nyusu. So klo terpaksa menyusu anak dpn public pun xde la segan sgt kan. In Shaa Allah aurat pun terjaga

Macam biasa je sis. Bawak je baby nya nursing cover tu, pakai baju baggy seluar tinggi (saya free hair) / baju nursing, pastu menyusu je cam biasa, saya takkan pergi menyorok semata nak elak dari orang, org nak tgk2 pahal?? Anak aku nak makan and susu badan tu hak dia jadi biar dia minum susu dgn aman, and biarkan aku jalankan tanggungjawab ku dgn aman. Kalau ada yg nak pandang2 pelek2 tu sah2 otak kau tak betul,

saya standby nursing cover. tapi sebelum masuk mall dah siap susu awal2 dalam kereta. kalau merengek nak susu, cari baby room. takdak baby room, stop je la mana2 kerusi, tutup pakai nursing cover. pedulikan orang lalu lalang. bukan kita bogel kat situ. dah tutup kan. laagipun rasanya mentaliti generasi sekarang dah okay kot bab menyusu kat tempat awam. as long as cover aurat.

Yea sy pon mcm ni

VIP Member

Hi, saya. Firstly, Puan perlu tahu kat mana terletaknya baby room untuk mall tersebut. Mudah urusan nanti. Then, saya ada nursing cover juga. Let's say tak sempat nak pergi baby room. Saya akan pakai nursing cover. Yang paling penting Puan mesti tahu jadual susu baby setiap berapa jam kan? Jadi boleh adjust timing dan be ready bila keluar berjalan nanti.

TapFluencer

dok kt tmpat² tersorok or duduk je kt mna² lindung dgn kain selimut or napkin or cover dgn tudung pastikan bju senang buka/selak bra pkai yg breastfeeding punya kadang sya msuk ke fitting room utk menyusu klau ramai org xde tmpat tersorok or lupa bwk selimut/napkin n xde baby room

sy kalau pergi mall mmg google dulu tmpt. cari mall yg ada sediakan bilik untuk mnyusu dgn tukar pampers skali. so stiap 2 jam mmg akan pergi bilik tu nyusukan/tukar pampers.itu pon dia 5 bulan lebih bru sy bawa dia jalan2 . sbb demand susu dia tak sekerap dulu ..

No 1 sekali kena confident and sis practice banyak kali dgn nursing cover dr kat rumah. Utk dia biasakan myusu dgn nursing cover, anak sulung saya biasa tak pakai nursing cover bila keluar tu dia sibuk nak tendang nyrsing cover tu 🤣🤣🤣

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan