7 Balas

Saya dulu lps dah jahit bekas operate tu..muntah2...kesan ubt bius..sakit kepala berhari2..kalau bagun je sakit kepala..luka cepat sembuh..tp kena jaga elok2..jgn bg kena air..kalau terkena kena lap kering..jgn letak ubt ape2..kalau nak sapu ubt panas utk kempis kan perut..biar jarak sikit dr luka tu..baru2 saya x guna bengkung..luka dah ok baru pakai..nak urut pun kena tgu luka sembuh..nak bangun kena perlahan2 n pegang perut tu..jalan pun x boleh laju..insyaallh semua ok.sis..

Cuma jaga luka czer je..bg kering, lepas mandi, lap2 kan bg kering, kipas kan ke kat situ, underware jgn pakai ketat sbb bhgian luka kan sbb baru..jgn letak pape kat luka selain ubat doktor bg dan kalau dapat suntik ubat cair darah, kena tepat waktu k..😊, tu je..bangon kena mengiring dlu baru bangon..cm pregnant..hehe

Saya pun sama mcm sis, 8thn menanti n doc suggest czer. Hari ni admit di wad dah. Awalnya doc bg tarikh awal bulan April. Tetapi disebabkan faktor semasa, tarikh czer diubah semasa 37w 3 hari dan perlu cucuk dexa - untuk matangkan paru2 baby. Semoga dipermudahkan urusan kita semua ye 😊

takde panduan sis.. redha & hadapi ngan tenang

VIP Member

Mg d pmudah segalanya..aamiin

Smoga d permudah kan..

VIP Member

Semoga diprmudhkn

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan