62 Balas

boleh ke sye makan vitamin zincofer 2 kali sehari dengan jus jambu batu yg instant punya? n boleh ke makan ubat tu sekali gus.. mcm sehari 2 biji ubat sye telan mcm yg doktor sye advice kan sye.. maksud sye d sini.. doktor sye menyarakan pagi makan sebiji.. mlm mkn sebiji.. tapi sye x buat begitu.. saya makan pagi 2 biji.. sbb takut mlm lupa..boleh ke doktor?

Doctor, kalau mcam sy nk apply vitamin tambahan slain dari acid folic yg dh ada khasiat vitamin dlam tu, boleh ke? Dan sejak kandungan usia brapa baru boleh ambik vitamin tambahan, sbb dulu sy pernah ambik vitamin tapi sy sejenis cepat lawas stiap kali ambik vitamin mesti akan cirit skli dngan lendir lemak turun

Kalau boleh, anda boleh mendapat vitamin dan mineral yang mencukupi dengan mengamalkan makanan yang seimbang dan berkhasiat terutamanya dari sumber organik. Kami percaya ini adalah lebih baik dari bergantung pada vitamin dan mineral tambahan. Lagipun, sekiranya anda mendapat nutrien yang secukupnya dari makanan, anda tidak perlu bimbang usia kandungan anda. Cuba makan makanan pelbagai jenis dan pelbagai warna. Banyak makan sayuran berwarna hijau gelap dan buah-buahan tempatan.

VIP Member

Hai Dr.... Sy sedang hamil anak ke 5 selepas keguguran pd tahun 2019 ketika kandungan berusia 8 minggu.... Perasaan takut tu masih ada walaupun sekarang sy tgh hamil 13 minggu, bagaimana sy nk kuatkan semangat sy utk menghadapi kehamilan ini dengan tenang tanpa perlu berfikir akan keguguran lagi.. 😢😢

Doktor yg memeriksa kandungan sy memberi penjelasan bahawa janin sy tidak berkembang mengikut minggu yg sepatutnya.. Kemudian sy bleeding sehingga janin keluar dgn sendiri tanpa perlu buat dc.. 😢Sy berharap sgt mengandung pada kali ini berjaya hingga baby lahir dengan sihat..

Hi doktor, saya tengah menghitung hari untuk bersalin anak pertama. Bagaimana cara penafasan yg betul waktu meneran baby (push out baby), Tarik nafas melalui hidung tidak kurang dari 10saat dan teran tanpa buka mulut (utk buang nafas) Adakah betul tekniknya Doktor?

terima kasih doktor ❤

hai doktor sy perlukan senarai makanan yg sesuai tuk ibu2 anemia yg selalu HB tak naik ... dah byk bulan sy check up susahnya nak cecah HB 11 .... paling tinggi 10.6 .... pemakanan yg simple murah dan senang di dapati atau ada suggestion lain silakan doktor

tq ... ptt lah bila sy start minum soya HB naik walaupon tak cecah 11 lagi ... ok sy try yg lain jugak

hi dokter.. sya 17week ada hb low gn gdm.. mcm mna ya nk jga permakanan sya.. kdg sya mkn bnda boleh naikkan drah dlm msa sya xbleg untk gdm.. sya jd xtau cmna nk buat dlm msa sma stu kna mkn naikkan drh stu lagi kna kwl mkanan..??

dokter klau sya ambk sheklee oky ka sbb kndungan dy ada kacang soya

hi doc.. anak saya lahir semua pramatang yg pertama 27minggu.. no2 34minggu no3 34minggu dan no4 33minggu adakah saya memang akan lahirkan anak memang pramatang atau sy masih boleh cukup bulan? sekarang saya pregnant no5..

tanda dia air ketumban sy bocor.. usia kandungan 4bulan jalan buka 1 CM sy duduk wad sampai 27minggu untuk pantau air ketumban.. bila masuk 27minggu sy terus sakit nk besalin..

hi doc..last period sy 24/2. suppose 15/03 going to be my next cycle. sekarang dh delay 3 hri. and for 5 days perut sy cramp non stop pinggang lenguh sgt2. tp blm test upt..so bila masa trbaik utk sy test upt

hi doc..kandungan saya 8weeks..sy suka makan ulam-ulam mentah seperti bayam brazil,ulam raja..adakah selamat jika sy mkn ulam-ulam trsebut tnpa dimasak?sy juga suka makan pedas..adakah elok @ tidak untuk kndungan sy?

Ia selamat, tapi pastikan anda cucikannya dengan bersih. Kalau boleh, pilih yang organik agar tidak mengandungi sisa-sisa racun perosak. Tapi makan apa pun perlu moderasi, jangan terlalu banyak makan sejenis makanan agar nutrisi anda lebih seimbang.

hai dr.. sy nk tny ape cra yg trbaik utk tmbhkn berat bdan smsa mngndng? sbb sy tgh mngndng ank frst.. dh alahn xhbs lg wlaupn dh mula msuk second trmstr.. kne ulang alik klnk sbb brat makin trun..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan