7 Balas

Betul tu sis 4w masih baru sgt. Tak nampak lagi, kalau buat beta hcg test pun possible dpt result janin masih kecil. Saya ectopic survivor, antara symptoms bleeding & sakit sgt kt area perut kiri (petanda janin menempel di tiub fallopian kiri). Waktu tu dah hampir 6w. Scan atas bawah tak nampak. Tak rasa cramp pun mcm nk period tu tp rasa sakit denyut2 2 hari 2 malam pun tak hilang sampai kena sapu minyak tak tahan. Saya doakan yg baik2 utk awak ya. Moga baby awak duduk sihat dlm rahim hehe. Saya pun Alhamdulillah dah pregnant lagi

Ohh faham. Takpelah sy monitor dulu tgk mcm mana. Hope takda apa

Assalamualaikum, sy pon mcm tu. Doc swasta scan kata luar rahim @tak sure @cyst. Then, refer pakar. Scan tak nampak. Cucuk drh. Rupanya awal lg dlm 1-2 week. Taknampak. Bila bleeding je. G scan lg. Dah 3 week. Nampak kantung dah. Smpai skg masih bleeding je. Bedrest 24 jam. Ni pon tngu next appt. Kalau awak tkde symptoms pcos, or period bulan ok. InsyaAllah doa baik2. Smua baik2. Tp apa apa pon. Jgn byk gerak bila masih awal.

Thank you sbb share! Sy sampai tak lena tidur malam. Susah hati sbb risau apa benda tu and risau if mmg luar rahim. Semoga yang baik baik buat kita ya Aminn. Now mmg sy berjaga sbb risau.

Sama lah, dr pertama cakap macam luar rahim siap ada gambar lgi terus dia bagi ubat kuatkn rahim. Tak puas hati scan dr satu lagi 2 hari kemudian dia cakap masih penebalan dinding rahim tidak nampak apa2 kantung. Ni isnin jumpa lagi dgn dr nak confirmkan lagi. Risau lah pula sbb ada sakit mencucuk2 tak selalu lah, bleeding pun tak ada.

Terima kasih, doakan yang baik2 jer sebab ni first☺️

sy ada history ectopic bln 7/2020..sy sekadar bleeding skit je..tak heavy sgt..buat tvs, kantung ada tp kt luar rahim belah kiri..so operate buang tiub sebelah kiri

UPDATE: its actually right ovary cyst. Alhamdulillah dalam rahim nampak kantung. Doctor ckp by time cyst tu akan mengecut. Now dah boleh lega sikit 🥲

cuma nak betulkan, doctor tu tak confirm bkn sbb dia laki, huhu sama je lah laki ke perempuan..

semoga baik2 saja

Soalan popular