5 Balas

Hi sis sy baru je lalui macam sis tp yg sy nak cakap ni sis kene redha beserah dgn Allah. Sis kene siapkan mental je insha Allah bby okay amiin Tp pengalaman masa mngandung 5 weeks sy mula2 spotting pastu bleeding on off xlama selang 2 hari bangun tidur bedarah rasa sakit perut teramat sgt n gugur jatuh sndiri baru je 2 minggu lepas. Sis kene tawakal baring je sis xyah buat keje pape even sapu umah pun xyah. Tapi kalo sis ada cramping better gi hospital terus

Iyaa masa first scan tu masa doktor ckp kantung tak cantik mmg rasa down sgt tapi suami pun bg kata2 semangat dan masa tu positifkan diri dan redha. Sy dah on off spotting start dari awal bln feb tapi 3hari dan akan stop. Lepas tu baru minggu ni start semua 3hari lagi spotting. Alhamdulillah hari ni dah nmpk mcm stop. Bleeding Alhamdulillah tak ada setakat ni. Spotting sy bila lap dgn tisu baru nmpk coklat2 cair tu. Sy pun skrng akan alert incase ada bleeding dlm masa 2minggu ni.

saya ada pengalaman mcm ni. patutnya masa scan 7 weeks tp doc kata mcm baru 4 weeks++. doc kata risau kandungannya x normal/x jadi. dan akhirnya masa 8 weeks saya keguguran. dia turun sendiri. saya mmg sedih masa tu tp redha sangat2. takpelah saya prcaya ada hikmah kenapa Allah bagi mcm tu. nasihat saya, sis bedrest je. teruskan makan sihat2. kalau ada rezeki, inshaaAllah lah Allah akan bg tg terbaik. jgn risau2, jangan susah2 hati. banyakkan redha ya..

InshaAllah, terima kasih sbb kongsi pengalaman ☺️

Saya pernah mcm ni haha Dr pun suggest kan suruh makan ubat untuk gugur. Tapi sy tak percaya sbb sy just spotting skit je. Then pergi clinic lain turns out everything is ok. Just spotting tu, sy pergi hosp check rupanya ada polyp & dh buang pun. Alhamdulillah now semua ok and sy hrp baby sy sentiasa sihat insya Allah :) Sis kena positive ya.

7 hri. Sy punya janin dh ada heartbeat 7w5d. Kalau ikut lmp 9 weeks. Tp check scan semua ok baby membesar je sbb sy pegi scan 3x panic punya pasal

TapFluencer

saya pn sama sis 5 weeks sampai 7 weeks tiap hari spotting coklat. nak kata terlalu byk tak jugak tak penuh pun panty liner but komfem ada spotting. rupanya ada polips dekat rahim.. baru slowly xda spotting..

Mcm mana sis tau ada polips ya.. weeks awk scan dgn LMP sama ke sis masa tu?

VIP Member

ya sama juga sy..sy 6weeks vs 12weeks💆🏻‍♀️

Sis ada keluar spotting tak? Kantung doktor ckp okay ke

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan