48 Balas

Hi sis. saya masa dpt tau pregnant cuma bgtau family & close friends (2-3 org) dulu.. supaya dorg aware dgn keadaan kita yg fragile.. lpas 5 bulan n perut dh nampak baru bgtau bila org bertanya. Tp semua tu trpulang pd individu.. semoga kandungan sis baik2 saja dan dipermudahkan insyaAllah

TapFluencer

sy xpernah war2kan kehamilan di sosmed melainkan dh selesai semuanya. sbb pd sy kehamilan tu privacy sy dan keluarga terdekat..melainkan yg pernah terserempak dgn sy, itu lain cerita. cuma nya klu ada persoalan ttg pregnancy, sy akn tanya dlm group yg berkenaan utk dptkn pendapat.

benda tu xwajib hebahkan pon dear. just keep to yourself, husband and family saja. mean mak dn ayh awak. sy 1st baby 7@8bulan baru org luar tahu sy pregnant. 2nd baby pon sama. org luar xtahu. bila perut dh nmpk baru tau.

atas niat jgk. kalau nak tunjuk sbb kebaikan bagus. kalau untuk keburukan..tu kena elakkan..so buat tu atas niat awak ape. sbb pemikiran org beza². kita x boleh nak ajak org berfikir cm kita. cuma kita rasa benda tu baik dan bagus untuk happykan hidup..teruskan 👍☺️

sy klau pregnant kn sy bgtau family n rakan skerja sbb kt tmpt kerja sy ade angkt2 brang..so klau diorg tau diorg xkn sruh sy buat keja berat..tp klau tmpt keja awk jenis yg bkn buat keja berat tnggu nmpk perut je bru trus terang...ikot awk..n xperlu heboh ke media sosial...

sye start bgtw family sye & fmily mertua ble kndungan da 8 mggu.. da ade heartbeat.. yg lain tu klu jmpe then nmpk perut, then tw la.. sye x rse perlu bgtw kt sosial media sbb rmi kwn2 sye msih ttc.. yg slebihnya sye x berapa paham ayat awak tu.. 😅

elok x pyh share ngn org sblm kandungan matang. 6-7bulan baru shared. betul utk kongsi gembira tp seeloknya jgn. Sb pnh alami jg. bru je lpsi. kebetulan kandungan x mjadi, lps tu fhm². sedih kita jg yg tgg. better utk pengetahuan kita & suami sdh

jenis saya mmg tak heboh.. family bagitahu masa perjumpaan bulanan family, kawan2 plk siapa yg berjumpa dpn2 dia nampak sendiri dia tahu la. bila anak dah lahir baru mak bgtahu sahabat2 dia dah jadi nenek. tp gambar apa semua takde tunjuk pun

seeloknya rahsiakan kehamilan, hebahkan kelahiran. sebab kehamilan tu belum pasti, tapi kelahiran itu sudah terjadi. time tengah pregnant ni, cukup sekadar inform orang2 terdekat je utk diorang aware keadaan kita.

lagi bagus hanya suami dan keluarga terdekat jak yg tau,,mcm saya pula nanti dh melahir jan semua baru tau yg selama ni saya mengandung,,bab selama mengandung hanya suami dan keluarga terdekat jak yang tau ,,

saya dari awal pregnant saya dengan suami je tahu, walaupun kami tinggal dengan parents mertua. cuma bila perut dah mula nampak, orang dah tanya, baru kita iyakan. kalau tak kita tak buka cerita pun.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan