18 Balas

Biasanya active ingredients, cth mcm retinol, bha@ salicylic acid, benzoyl peroxide; yg guna utk putihkan kulit, kurangkan kedut & anti jerawat. cth produk mcm oxy, eucerin, loreal, neutrogena. Ni kurang selamat di gunakan utk pregnancy. Mcm kalau setakat extract atau sari mcm safi ke himalaya ke boleh je. Active ingredients tu pun tak semua tak selamat utk pregnancy. Aha, glycolic acid & lactic acid boleh guna.

Saya pun stop skincare time mengandung ni. Cleanser saya pakai sabun kemuning hitam beli dari tiktok Pusat Rawatan Islam Al Idrus. Sangat bagus dan selamat👍🏻 moisturiser saya guna gel aloe vera je sbb kulit jenis kering. Ikutkan pakai skincare semua produk YOU tp preggy ni stop dulu. Tapi biasanya org akan recommend produk Mama’s Choice sbb selamat utk ibu mengandung. Saya tak pernah try lagi.

sy kalau nk beli skincare . sy tanya hq . tak kesah laa sy pregnant ke tak . mesti sy tye yg safe utk pregnant dan bf mom haha . senang nt tak payah tukar2 dah . dulu pregnant no 1 sy guna all products dari silkylara (tapi harga boleh tahan) , sunscreen wawa zainal . no 2 , sy tukar . pencuci muka sendayu tggi pearl soap . toner / essence noufa moisturizer g2g (purple) sunscreen wawa zainal .

cleanser :mama’s choice ( saya pakai , dia lembutkan skin,rasa licin) moituriser : glad2glow blueberry(kurangkan masalah kulit kering melampau saya waktu pregnant ni) sunscreen: axis y inshaAllah bahan dlm skincare ni semua selamat utk ibu hamil, tapi awak boleh research balik kalau was was tau😊 (kesesuaian skincare ikut skin masing2 jugak) elakkan yg ada ingredient Phenoxyethanol jugak tau.

Klau kita cek balik 100% produk yg kita guna smua ada bahan terlarang utk ibu mengandung. . Risau sgt . Sya siap listkan nama2 bahan terlarang tu.. cegah lebih baik . Bila anak keluar tak cukup sifat mulalah kita pikir sbb apa.. alasan doc bg nanti kata normal lah seribu dlm satu anak jadi mcm tu padahal tgk banyak yg kena..memang kita tidak boleh elak ketentuan Allah tp mencegah itu lebih baik

Boleh guna TPS, The Pastel Shop, boleh tengok dekat Shopee atau TikTok, hampir semua sesuai untuk pregnant dan bf mom, kecuali produk yang ada retinol, tapi dia ada penggantinya bakuchiol. Join live boleh tanya dia mana produk yang sesuai. Dari cleanser sampai ke sunscreen semua okay sangat. Harga mesra poket dan made by chemist, so trusted la. Tak pernah regret pakai. Boleh cuba sis.

Saya tiap kali mengandung memang stop semua skincare sbb malas nak check satu2 ingredient. Tambahan pulak saya alahan teruk jadi memang tak boleh kalau ada bau apa2 kat muka. Sabun mandi je saya tukar coco palmer untuk ibu mengandung sbb kulit saya jadi kering dan gatal2 tiap kali mengandung.

Saya pun stop guna skincare tapi tak boleh totally stop sbb muka sensitif. Saya tukar and kurangkan step je. Walaupun penat research. Janji saya puas hati. Awak boleh tanya hq brand yg awak nak try. Tapi awak kena research jgk tau bahan yg dia cakap tu.

since saya tak banyak pakai product skincare, ini yg saya pakai waktu pregnant sekarang moisturizer: safi cleanser: safi sunscreen: wawa sunscreen untuk perut saya pakai mama's choice utk kurangkan stretch marks..

Saya cut off any serum, pakai yang basic je. Cleanser pakai yang tak ada salicylic acid, moisturiser basic ingredients and sunscreen tukar kepada physical.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan