71 Balas

Saya pun mcm tu. 6 bln kahwin tak pregnant. Yg lagi buat saya stress time tu sepupu saya yg baru kahwin dah pregnant. Dia bunting pelamin. Kawan saya pun pregnant. Org sekeliling saya ramai sngt pregnant. Tiap bln saya buat test tapi takdeapa. Suami pujuk saya. Bagi saya kata semangat. Saya bawak diri pi spa then urut satu badan (kawan2 saya suggest urut bdn sbb saya pun tak pernah urut satu badan) then check peranakan saya tapi semua ok. Saya makan acid folic (brand appetton). Masuk bln ke-7 kahwin saya check saya pregnant. Sis cuba la urut & mkn acid folic.

sya tggu 3tahun bru Allah berikan zuriat. skrg dh 22 week. alhamdullilah.. dan alhamdullilah jgk suami sya sorg yg tinggi kesabaran dia dgn ujian allah lmbt kn kami terima zuriat. kami fkr positif shj. allah lmbt kn sbb bersebab. mcm sya maybe allah nk kami ade rumah sndri bru dia bg zuriat. alhamdullilah dh ade rumah sndri.dduk umah sndri dh 1 thn. bru allah hadir kn zuriat pd sya. kadang sllu jgk sedih..mnangis. tp husband menguat sya. dia beri semangat..kata2 smangat. dia mt sy hri2 berdoa.. dan jgn tinggal solat. alhamdullilah.. sya bersyukur..

Semoga tahun ni ada rezeki untuk sis dan suami.. saya baru menjadi seorang ibu.. saya pon berdoa untuk kawan kwan saya yang dah berkawin dan menantikan zuriat.. inshaAllah, Allah perkenankan doa ibu2 yang menantikan zuriat saya turut doa sekali. Amin ya rabb🤲🏻❤️ jgn down sis banyakkan berdoa. Dulu saya buat begitu setiap kali solat doa banyak2 mintak setiap hari setiap kali solat doa yang sama.. Allah tu dengar dan dia akan makbulkan inshaAllah🌹jgn terlalu fikir sampai down ye sis. Risau kesihatan sis plak nanti 🥰

terus kuat ya awak.. sy pun lama menanti zuriat.. pernah berada dlm situasi org sekeliling preg, silih berganti.. sy dpt rasakan, perasaan & tekanan awak.. sy dah kawin 5 tahun, lps 6 bulan kawin, doct arahkan sy psg implanon utk 3 tahun asbab mslh kshtn + pil perancang dlm sebulan.. pernah dpt sindiran pedas & pndgn sinis org + ujian² yg lain.. tp, alhamdulillah, Allah bg izin sy utk cuba ikhtiar pulihkan hormon & bdn sy dgn amalkan jus mamariam.. & Allah bg rezki yg x d sgka jg.. smg awak berjaya lalui waktu sukar awak ya sis..

sama² sis❤️😍

Puan, mmg ada pasangan yang tidak dikurniakan anak. Puan & suami kena sentiasa cuba untuk mengembirakan satu sama lain & rasakan 'cukup' hanya berdua. Jangan fokus dengan ketiadaan, harga kecukupan. Akan ada 2 kemungkinan sahaj selepas itu, puan jadi kurang stress & senang melekat/ atau, dengan cara kita bersyukur itu puan akan jalani hari2 mendatang dengan lebih gembira. Moga puan & suami dipermurahkan dengan kecukupan hidup & jikalau diberi rezeki yang lebih, puan gunakan lebihan itu untuk mengembirakan insan lain

Cuba ikhtiar minum jus mamariam . Sis konsisten . nti kalau sis period sis stop minum lps habis period, sis cuba try bersama dgn suami sis sehari lps period cuba bersama berturut² . janji sprma suami sis subur jugak ya . lps dh puas sis , ltk bantal kt bawah bgi naik kaki rapatkan . jangan trus basuh tau . saya aritu nk jgk baby. saya ikhtiar byk cara, saya buat mcm ni alhamdulillah. skrg ni saya tggu masa nk bersalin . cara saya mcm pelik . tpi allah tunaikan jugak impian saya. alhamdulillah.

jgn sedih2 jgn stress2 sis saya pun mcm tu jgk 5 thn kawin berdua je suami yg cuba hiburkan hati saya...smpai suami sndri ckp klau tak ada anak takpe lh kite berdua je lh smpai mati..thn ke 6 allah bagi rezeki masa bulan puasa saya dpt tahu pregnant sbb mcm org mabuk tak blh puasa...insyallah bila dah sampai masa allah nak begi rezeki dekat sis masa tu allah tahu sis dh bersedia nak tambah ahli keluarga...usaha doa tawakal pada allah..semoga ada sinar utk sis..☺️

VIP Member

sis sy tunggu 3 tahun lebih ..mcm2 dgr dri mlot prg tapii stay positif sis xboleh streessz..selalu pikir yang selagi kita ada rahim selagi to kita boleh pregnant ..jgn risau ..sy tngu 3 tahun lepas 3 tahun allah bg zuriat pertama untuk tahun 2020 ..then 2021 ada lagi zuriat anak kedua .. skrg 2022 tgh pregnant lagi anak 3 😂😂org kata sekali kita lambat nak ada anak allah bg melekat terus banyak 😍

Alhamdulillah rezeki sis.. semoga ada jgk rezeki saya mcam sis

Rezeki tu Allah yg tentukan.. Saya dulu pernah kene mcm sis kene sindir dari sedara mara kawan2, tp nasib suami saya memahami.. 12 tahun sis saya tunggu nk dpat kan bby.. Alhamdulillah tahun ni Allah bagi apa yg saya inginkan... Saya try makan jamu kak km sweet dara, kawan2 ramai yg suruh saya makan... Saya try x sampai sebotol.. Mungkin serasi ngn badan saya... Dengan izin Allah saya mengandung... Sis try la... Kite usaha..

saya faham dan pernah berada dalam situasi sis. sy ttc 4 tahun. mmg susah nak pekakkan telinga bila family sendiri yg selalu bg tekanan psl zuriat. bila dah lama2 ni sy mmg betul2 dah berserah segalanya pd Allah. percaya pd rezeki zuriat yg dia tentukan. saat ktrg rasa harapan tipis utk dptkn zuriat, Alhamdulillah Allah bg rezeki mengandung. skrg baru 10w. sy doakan giliran sis utk terima zuriat pula akan tiba x lama lagi ya

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan