35wks, kerap membuang

Saya skrg 35wks, kerap rasa nak buang air besar berbanding air kecil, kadang rasa sakit nk buang air besar tu mcm nk terberanak πŸ₯² normal ke? kalau rasa mcm tu mean baby dh turun ke?

9 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Sama la dengan saya sis. Tapi saya baru 33 minggu nak masuk 34 minggu. Selalu rasa macam tu jugak. Kadang tu perit mengeras je tapi kejap-kejap pastu kerap nau nak terkencing. Bila jalan berdiri perut rasa berat sangat. Haritu scan doc cakap kepala baby dah kat bawah. πŸ₯² Sis pun gi check tau nanti. InshAllah semoga sis selamat melahirkan nanti. πŸ₯°πŸ˜˜

Baca lagi
2y ago

kan sis kalau perut mengeras tu perit betul rasa πŸ˜‚ saya masa 33minggu sampai 34 memang kerap kencing, tk sampai 5 minit dh bangun balik pi kencing, skrg kerap membuang tp rass tu senak betul mmg sakit mcm nk terberanak dh nk membuang pun jd takut risau baby yg keluar 🀭 hritu saya dh scan tp saya tk dgr sgt doc tu ckp apa saya cuma dgr doc ckp baby dh tk blh pusing, yg lain mcm samar2 je, in shaa Allah sis juga ya semoga selamat melahirkan nanti ❀️

Apa maksud dia belum kritikal tu? Tak menjawab persoalan. Kita nak tahu ada berapa cm bukaan @ tiada langsung. Takpe, jika ada tanda-tanda seperti nurse pesan mcm keluar darah, air ketuban pecah, baby kurang gerak dlm sehari pergi hospital terus. Masa sy haritu baby nk keluar dh mmg najis auto keluar so masa bersalin tu rasa mcm nk berak tp tak pun.

Baca lagi
2y ago

Saya pun tak berapa faham sebab saya pergi hospital hritu just check bukaan je, lepastu dia suruh balik katanya belum kritikal baru tanda2 awal je, padahal nurse kk ckp kalau rasa perut mengeras ke atau sakit atau apa2 yg membahaya terus pergi ke bahagian pac tp bila pergi lain pulk nurse hospital ckp 🫠 keliru saya

saya haritu ank 1st 37minggu. Asyik nak membuang je . last2 ceri beri sampai takada apa dh nk keluar. Perut pun memulas je . g hospital cek bukaan dah 2cm. Doktor terus suruh admit wad. ingatkan boleh balik semula πŸ˜…

2y ago

Betul sis itu tanda2 dh tu, tp sakit tu kalau perut dh start memulas, nk buang pun teragak agak takut baby yg keluar 🀭, sbb sis dh sampai masa mungkin sbb tu doc suruh admit wad

Takpelah sis, sekurangnya kita tahu bayi ok. Bukaan ambil masa. Yg pasti bayi sis dh dkt laluan bwh. Pantau diri sis & pergerakan bayi ye.

2y ago

aminn in shaa Allah sis, mmg baby dh dekat laluan bawah kadang rasa sakit sgt dkt bahagian pundi kencing sbb baby tekan, baik sis 😊

VIP Member

Rasa nk berak Tu dah tanda2 bersalin sis. hati2 k. jgn teran. takut baby Pula yg keluar

2y ago

Sama la sis... bergendang dlm perut sampai 4 pagi ni.... bila ibu terjaga bangun, dia pun terjagaπŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ nak jln tak larat dah

sya pun dah kurang buang air kecil skrng kerap buang air besar sya tkut teran terkluar kepala baby

2y ago

kan sis rasa takut pulak nak membuang tp tk dapat tahan sakit tu, last2 membuang jugk harap baik2 je, semoga dipermudahkan urusan dan selamat melahirkan ya sis ❀️

sma sis cuma sya prg anak kedua ni 26w asyik nk mmbuang jee

2y ago

betul memang dh dekat dh tu, kena jaga2 amalkan kurma sis, saya makan kurma dari trimester 2 alhamdulillah khasiat dan hasilnya bagus, membantu juga utk bersalin nanti 😊

Better pergi klinik/hospital cek bukaan.

2y ago

Saya dh pergi untuk check bukaan hritu then nurse tu suruh balik katanya belum kritikal lagi, dia ckp tu bru tanda2 je

pergi klinik utk cek jalan

2y ago

boleh ke? risau nanti pergi nurse sana suruh balik pulk, sbb hritu pernah dh pergi nk check then nurse tu suruh balik dia ckp tkde apa2 mungkin tanda2 je tu