23 Balas

boleh klau nak bersama ,cume jgn terlalu ganas..sya skrg da tri2 pun blm berani nak bersama, alhamdulilah suami bole phm sbb thun lepas bleeding efek bersama,saya trauma jadi lagi..tunggu tri3 nnti baru berani skit nak bersama..

Pengalaman sy dr 1st trimester buang dalam smpai la esok bersalin mlm ni masih boleh bersama xde mslh.Cuma 1st trimester jgn gnas2 shj.Kekerapan xde mslh bgntg pd msg2. Bgtu juga posisi ikut keselesaan n elak menindih perut shj.

lega dengar bila sis kata boleh buang dalam..sebab suami saya ni jenis suka pancut dalam..suami tak mau pancut luar..setiap kali bersama mesti suami pancut dalam..owh boleh je kerap bersama..saya ada pesan dkt suami jngn tindih perut saya ni..sebab saya ni lebih suka berbaring terlentang je sebab perut saya ni besar sis dari biasa..bila banyak bergerak mesti cepat penat..

elakkan bersama mase 1st trimester sbb kandungan belum kuat.. lps tu da okay.. jgn lepas dlm boleh trigger contraction.. da ujung2 pregnant takpe nk lepas dlm.. kne explain kt suami kdg2 org laki ni xphm 😅

owh saya faham..nanti saya explain dekat suami..sebab suami suka pancut dalam..suami tak suka nak pancut luar..nanti boleh la saya explain dekat suami..betul jugak apa sis kata..kdang orang laki ni tak faham bab2 perempuan mengandung ni..

awal trimester mmg xdigalakkan bersama sbb bru nk lekat.. tp bergantung atas org jgk.. jnji lpas bersama xde spotting darah... tapi klu dh trimester ke 3, sgt digalakkan... senang baby nk kuar..😝

Saya pon tgh first time pregnant. Skrg dh 11 weeks. Suami asyik minta bersama tapi saya yang takut klu jadi pape kt baby. Jadi saya cakap ke suami, dua minggu sekali je boleh. Huhu

sama la sis..saya pun baru 1st time mengandung sis..takut2 nk bersmaa..tp suami selalu minta nk bersama..perut saya pulak besar dari biasa..jadi kalau banyak bergerak saya akan cepat penat..tp saya dok layan jugak suami..seminggu sekali ka dua kali..bergantung pada saya larat ke tak..

Boleh je . Cuma kalau masih awal kehamilan . Berpada2 sahaja lah . Maybe seminggu 2kali . Dan jgn ganas2 . Berhati2 lah ye

pegi consult doctor dulu mengikut condition kandungan u. lain org lain condition kandungan.

tapi mase sy branak haritu misi ckp sek la sbb mudah beranak.. sbb air mani mmg bgus untuk bukaan cm ..

kalau berbaring telentang boleh ka sis??sebab perut saya besar sis..bila bergerak banyak akan cepat penat..kalau posisi isteri diatas akan cepat penat tak sis??

Alhamdulillah saya dari tris 1 hingga 2 saya buat je tapi x kuat2 lah slow n ikut semua posisi yg saya yakin n boleh.

Kalau kandungan awal,,mngkin tdk disarankan,kalau 12week keatas boleh daa tp tanya doktor dlu..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan