68 Balas

saya faham perasaan sis ni sbb saya pernah ditempat yg sama cuma bukan twin laki saya tak kerja slalu gaduh smpai kn duit nak scan nak confirm pregnant pun takde msa tu saya pula pregnant dlm hati slalu mengeluh stu hri saya bleeding dan gugur msa tu saya rsa sngt sebak dn rsa bersalah mnyesal pun ada nasihat saya sis fkir positif dan percaya dgn rezeki allah anggap saja itu punca rezeki smoga sis dimurahkan rezeki dan dipermudahkan sgala urusan amin .

Adik sy pun baby twin.. Komitmen of coz laa banyak.. Tp dia cakap ya Allah.. Rezeki kembar tu xputus2.. Macam2 org bg.. Bg stroller twin, walaupun prelove. Ada bg carseat prelove sampai 2 dia dapat. Ada org tu keje klinik bg stock susu banyak, cukup stahun. Macam2 laa. Dia pun macam terkejut.. Tp dia ambil jer walaupun dia keje. Rezeki jgn di tolak. So sis sabar ya.. Doa Banyak2, rezeki baby dah ditulis siap2. In syaa Allah semua akan baik2 jer.

Perasaan tu pembawakan baby je tu . Tahniah.. Saya alami dugaan yang sama dengan puan. saya tak bekerja tapi saya ada komitmen yang besar . Malah saya black list tau.. Tapi, bila dah Allah bagi kita mengandung ni.. Terima sahaja dengan hati terbuka sebab saya yakin Allah bagi sebab Allah nak luaskan lagi rezeki.. Kalau ada suara hati yang sedemikian. letak tangan di dada. katakan "Ini lah rezeki terbaik untuk aku"

Tahniah sis... dpt twin saya teringin nak dapat baby twin tp tu la ade rezeki... sis jgn risau anak ini bukan beban tp rezeki yg Allah nak bagi... mgkin lepas ni rezeki sis lg melimpah ruah... asbab drpd anak2 sis.. kdg² rezeki yg kita dpt tu sbnarn ye bukan rezeki kita tp rezeki yg Allah kirim utk anak² melalui kita... rezeki Allah xpernah trsalah Alamat sis.. sis jgn risau dan sis percaya la dgn rezeki Allah

sy skrg tgh pregnant ank ke 2..mula2 dpt tau sy rse mcm x happy je sbb ank sulong pn bru 2 tahun..sy & suami pn byk komitmen..tp skrg alhamdulillah sy & suami blh trima seadanya cahaya mate ke 2 ni..dgn prasaan happy tu,tibe2 je duit kami mencukupi skrg ni..& dapat buat simpanan lebih dr sblm ni..rezki Allah bg kt kite ni dlm pelbagai bentuk ye..bkn dr segi kewangan shaja..fkir baik2 taw sblm gugurkn baby tu..

Terima kasih atas komen kalian semua. Terharu rasanye. Saya fikir saya sorang saja yang susah. Rupa nye masih ada diluar sana yang lebih susah dari saya. Saya doakan semoga kalian semua dimurah rezeki yang tidak disangka sangka kan.. Terima kasih atas komen kalian semua setiap kalian comment mengalir air mata saya. Semoga Allah saja dapat balas setiap doa kalian... Terima kasih telah buka mata saya..

think +ve sis ...Allah uji kt tu...setiap org Ade ujian..tp percaya lah mcm mommies kt cni ckp..ank rezeki Dr Allah.. rmai yg nk ank x dpt ank...no worries rezeki duit n kerja bkn Dr mnusia...tp rezeki Allah bg tu..keep sabar, bersyukur, redha n husnuzon.. insyallah sis akan tenang n bhgia insyallah..keep doa byk2....bes tu dpt twin..bkn semua org dpt.....enjoy the pregnancy moment sis..

alhamdulillah tu rezeki awk sis..insha Allah ada rezeki yg tertulis tapi kita x tau..dengan kehadiran ank² tuh nanti jadi asbab awk dgn husband akan dipermudahkn segala urusan tapi memang dugaan tu mmg ada ..tapi setiap dugaan mesti ada hikmah dia..awk think positive je tau..awk dgn husband k doa banyak² moga dipermudahkn segala urusan keluarga kecil awk nnti ye dear❤️❤️

VIP Member

sy pun mcm awk jugak tahun lepas. sy diberhentikan kerja..tup² dpt tau sy pregnt. sy stress sgt..sama mcm awk..mcm² rasa ada.. smp skrg sy masih surirumah jaga anak².. insyaallah setiap anak tu ade rezeki dia...kita tak tau..alhamdulillah Allah permudahkan urusan hingga bersalin... bila dh bersalin, bila rasa xcukup je alhamdulillah Allah percukupkan... bykkan berdoa sis

VIP Member

Hi sis, sy faham sgt perasaan awak tu. Sb sy pun housewife, tgah prgnant. Nak ckp komitmen, mmg byk. Even sy tak kje pun, ada komitmen nak kne sttle. Tp sis, jgn rasa anak or sis beban pada suami. Bincang leklok dgn suami ok. In sha Allah, rezeki tu sentiasa ada. Akan dtg walau dgn apa cara pun sekali. Jgn down ok

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan