Pregnant 4 minggu

Saya pregnant 4 minggu 4 hari dah. Harini Lewat 1 hari period. Sy start check upt dari 21.4 sebab tanda2 dah ada. Bila first time buat upt naik samar2 sgt mcm dlam gmbr. Biasalah kita bila first time pregnant excited nak check selalu upt πŸ˜…πŸ˜… hari2 check, n makin terang line nya 😍 Tp sy plak selagi tk sampai tarikh period, slagi tu tk yakin even husband dh yakin sy pregnant πŸ˜‚ last2 beli clear blue n finally!! πŸ’•πŸ’• Harini check balik upt mmg dh terang jgk. Tp persoalan sy, kenapa sy kerap sakit mcm senggugut ye? Sekitar ari2, peha n pinggang. Kadang2 je sakit. Tiap malam nak kena urut n sapu mnyak. Pening2 n loya tu ada jeee. Sy risau je kekadang kandungan ni, sebab kawan suruh pg scan cpt even awal lg takut risau kan sebab sakit jeee 😭 apa pndapat mummy2 smua? 😒

Pregnant 4 minggu
26 Balas
Tulis jawapan

saya masa dpt tau pregnant mcm sis juga. kerap sakit macam sengugut, sakit pinggang dan ariΒ². malam2 minta husband urut kn pinggang sebab tak tahan. bila dah tau pregnant tu sya terus pergi klinik utk check. waktu tu pregnant 4 mggu lbh. alhandulillah kantung nampak tp kecik jeee sbb baru lagi. waktu tu doktor bg tau sakit mcm tu normal utk awal kandungan sbb process penampalan. cuma kalau ada bleeding, terus dtg semula. bnyak kan bed rest ye sis. jgn angkat benda berat dan jgn stress πŸ₯°

Baca lagi

sy pn excited kalau lewat period walau pn yg ni ank yg no 4..tp kali ni stuasi sy sama mcm awk..sakit pinggang sgt2 bila waktu mlm .kalau siang tu nk jln kene ampu perut kt bawah sbb rse mcm berat kt bawah prut..sy brunje 10 mggu.tp rse sakit tu mcm 25 weeks kdg2 rse nk kene urut tiap2 mlm

tahniah sis. normal tu sakit Mcm sengugut. sy last 2 month pun Mcm tu, tekak tak rasa apa smpailh skrg. πŸ˜… take care sis. apa2 terus ke klinik tau. kalau scan awal Mmg tak nmpk apa2 lg. tp jgn down nnti 8 weeks bru scan n Insha Allah dh nmpk baby. jgn lupa folic acid n ckp rehat😘

kalau preggy, x boleh letak minyak angin diperut.. kita masa preggy ank 1st pun letak minyak angin..skli nurse bgtau, x boleh letak minyak angin di perut. sbb mgkin effect pd baby.. jd nak x nak kena tahan sikit rasa sakit kt perut.

Tahniah sis, moga urusn sis dipermudahkan. Saya tiap kali mengandung jadi macam sis, saya jadi setiap tarikh nak datang period. Doktor cakap, tu sebab bakal baby nak menempel dekat rahim kita.

VIP Member

waah 😍 tahnia sis, normal tuu, kalo nak scan 4 week rasa nya awal lagi tu, scan pon sllu nampak kantung jeee kalo daa 7 week ke atas baru nmpak jantung sis, ppe pon take care sis

jangan risau... saya juga pernah alami dan bila ke dokter, dokter kata itu memang perkara biasa di alami ketika awal kandungan.. just take care dan jangan stres2 ok...

Alhamdulillah tahniah sis. Tapi jangan biasakan letak minyak panas kat perut lagi2 masih awal mcm ni. Take care and jangan skip amik folic acid πŸ’•

elakkann pakai minyak angin kat kawasan perut ya puan sebenarnya tak boleh kalau pregnant ..nak pakai juga minyak tu pakai bawah dada ..tahniah

3y ago

Oo takbole kenape yea sis? Saye selalu sapu sbb perot x selesa😒

kram perut tu sis, normal klu tu. tanda2 pregnant, nnti hilang lah, tapi ada jugak yg tak hilang sampai pah bersalin, mcm saya🀭