Boleh atau tak

Saya nak tanya... saya pregnt 17 w... saya kerap makan megi... setiap minggu pasti ade sehari tu saya makan megi... saya nak tanya laa... ade effect ker kat baby dalam perut nanti... megi jer buat saya selera nak makan... boleh atau tak... dan ade effect tak pada baby nanti....

13 Balas
Tulis jawapan

Saya masa awal mgndung mabuk hanya suka makan megi je 🀣lepastu da ok sikit makan pula durian sampai 3 bulan mabuk baru hilang walau semua bedal alhamdulilah sekarg da 5 bulan da tknk makan da semua tu bagi saya jika kita hamil ni teringin makn je la nnti lama lama hilang da teringin tu😊jangn fikir la bukan bukan doa baik sudah

Baca lagi
5y ago

Kerap gak tgh malam tk de efek la sedap je siap letak cili bila mkn lega rasa🀣cekup semua ank aktif je dlm perut

VIP Member

Resepi mama sy. Ni time 2nd trimester bru mkn. Penakut punya pasal. πŸ˜…. Rebus maggi. Toskan. Tumis minyak 1 sudu. Cili blend 1 sudu. Da naik minyak. Masuk sos 2 sudu. Kicap agak2.. letak ptotngan ayam. Masak ja ayam. Msuk sawi . Masuk megi. Gaul sebati. Fuhh..mantop..🀣

5y ago

sedapnyeeeπŸ˜‹

Hi sis! Kalau boleh cuba elakkan. Kalau teringin sangat sekali sekala boleh kot. Tak sure akan effect bayi dlm kandungan ke tak. Tapi cuba lebihkan makan buah buahan manis ke utk dapatkan selera makan balik instead of mkn maggi πŸ˜‰

5y ago

Ok trime kseh sis

Klau itu yg boleh d telan,makan je...jgan d biarkan perut tu kosong....tpi wktu msak maggie tu,rebusan air yg prtama buang...lpas tu msak air yg lain bru letak perencah...prencah pun jgan letak bnyk sgt....

5y ago

Ok terima kasih

Peenah terfikir kenapa sekarang makin ramai anak SPD, speech delay, dan lain kaitan lemah pembelajaran? Elakkan 100% maggi, dan lain2 yg x sihat

Sy preg 11wk, Sy ade jgk mkn megi.. Tp lpas mkn megi, perut kne mcm gastrik.. Ulu hati pedih.. Tu yg xnk lg dah mkn megiii.. Serik... 😭

Boleh ja makan megi, InShaaAllah tak ada apa-2, daripada biar perut kosong, kesian kat baby .

Sy pun kuat makan megi. Xtau la effect ke tak tapi perkembangan baby dalam kandungan ok sahaja.

5y ago

Ok... trime kasih sis

Minum byk air ya sis, tlg buah pinggang flush benda yg tosik dlm meggi tu.

5y ago

Ok... trime kaseh

VIP Member

sye mse preggy pon mkn meggi jugak..tp sis kne kurangkn perencah tu..

5y ago

Ok trime kasih yee