MULUT TERASA PAHIT

Saya hamil 5w tapi semalam saya tengah tidur tiba2 terasa pahit sangat2 mulut , lidah & air liur . Ada sesiapa yang mengalami masalah macam saya tak ? Sampai air coway pun rasa pahit πŸ˜…

11 Balas
Tulis jawapan

saya, dari start pregnant sampai la bersalin baru hilang.. dah masuk 4 bulan kurg cikit.. selera la sikit mkn nyer.. tapi masih tak selesa, mkn gula2.. pegi berjln bawah asam n gula2 penuh dlm handbag, kalau di rumah ulang meludah jeπŸ˜…,, tak berani mkn gula2 byk tkut kencing manis pulak..

Saya pun, tapi waktu first pregnancy tahun 2018 dulu..It’s normal..Tak tahan sampai asyik meludah and makan asam/ gula2..Tapi sampai kesudah tak hilang pon pahitnya

2y ago

Samaaaaa. Anak boy ke girl sis kalau gini 🀣

pernah mengalami.πŸ˜… rsa pahit dtg on off spnjg preg..tp hadap je kdg kunyah gulaΒ² ke ape bila telan rsa phit tu jgk. rupanya normal mmg ada org cmtu.

sy da 7bln Masih Rasa pahit tekak..lagiΒ² lps mkn mknn bergoreng, Manis.. tkot nk mknΒ² sbb xselesa...smpai skrg Masih Susa nk mknΒ²πŸ₯²

Saya pun macam tu, lepas tu asyik cari minuman manis. Akhirnya sangkut GDM pada minggu 17. Cuba minum air dengan limau kosong, tak de gula.

2y ago

Makan banyak sikit sayur. Saya sekarang memang amalkan setengah pinggan sayur. Pagi makan telur sahaja.

Tak ingat plak penah kena mcm ni ke tak πŸ˜‚. Tapi pregy anak no 3 ni,mulut rasa tawar je sis..sampai rasa nak muntah pun ada πŸ˜…

pernah lepas mkn pun masig pahit Tanya org kenapa pahit ambil gula hilang kejap pastu ada lah lagi tame tido

normal tu sis πŸ˜† tapi sy dulu rasa payau kalau mcm tu start suda morning sickness sis ❀️

TapFluencer

Saya. Enjoy your pregnancy journey πŸ₯°

Hahaha biasa tu dia tknk minum air masak