18 Balas

sy pernah kene mcm ni. dlm bdn mmg rasa something.. bila cek upt naik samar2 mcm tu. excited jgn ckp.. xlama lepastu dtg period.. trus mcm ada ketulan drh beku besar jatuh. sblm ni period xda sgt. yg kluar drh beku tu pn kcik2 sikit je.. haritu rsa mcm besar sgt drh beku jatuh . redho je kalau Allah belum bg rezeki utk pregy ank ke2.

Kalau sy, yup first time cek maybe betul pregnant. But once keluar spotting Atau mmg byk mcm period, sy cek balik upt. Usually kalau belum rezeki, dah keluar darah tu cek balik upt dah negatif dah. So just to be sure, cek balik upt. Sbb mmg boleh jadi mcm tu, mgkin yg org duk kata kndungan xjadi tu mcm ni la kot.

Saya pertama kali test 1 hari drpd missed period pun faint line macam ni. Lepas seminggu cuba lagi, dah terang. Tunggu beberapa hari lagi untuk hormon meningkat. Betul betul period atau spotting?

betul2 period sbb darah bnyk mcm period

Kalau period banyak darah dah rasanya tak. Sbb kalau test upt time nak period mmg akan naik line samar. Tp untuk kepastian check doktor. Kalau darah sikit tu ada kemungkinan lah mengandung.

boleh jadi kes ni ancaman keguguran ..apa2 rujuk doc

klau tgok upt awk ni mmg dh pregnant ni sbb line kedua tu agak jelas boleh nmpak, dlm gmba pun bole nmpak.. cuba pg scan sis, ad org yg mengandung pun dtg period

saya pun mcm ni juga, tapi ttba 8hb-13hb tu ada kluar darah sikit2. lepas dah hbis darah kluar sya buat test. trus result negative, dah jdi bingung ?

VIP Member

bagi pendapat sy..kalau nk keputusan yg tepat better puan g klnik n chck dgn doc..nnti doc akn buat pregnancy test..mg dpmudahkan segalanya..aamiin..

Sy pernah jd mcmni. Lepas brp hari tu sy period mcm biasa. Kecewa btl. Kalau sis period sikit2 mcm spotting tu boleh refer doc utk kepastian.

Semoga ada rezeki sis. Amin

kalau sy dulu mgadung.org ckp line krg jeles tnda ank perepuan.ank aku semua perepuan.ank ke 4 line die terang harap ank lelakilh.?

Super Mum

tgk pde upt samar2. .tp kalo mommy nk kepastian mommy p klinik utk cek. .pape pon take care ye mommy. .jgn lasak2 sgt ?

time sis test mungkin sbb hormon kot.. tu naik line samar² jgk.. esknya period mai

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan