24 Balas

klu trismester pertama x boleh angkt berat2 sis tkut..nti jtuh..sy ari tu keguguran..8 minggu tu pun x tau preggy..sebb kerja tukg pembersihan...bbrpa hri kmudian sy sakit pinggang..dan dtg haid..slpas dua hri tu haid bhnti..dan keesokn hrinya dtg haid lgi..x bhnti..dan kluar..mcm hti aym...sy tumpah drh..x bhnti.. kehsptl ptg tu..stafnurse pun smua busy smpi rsa nk pitam dan x bermaya..bru doc kelamkabut..nk angkt sy..bru durg tambh air. lepas tu bru ok sikit..sekli cek perut sy pregnt 2 buln..mgkin bukn rezki...xlma selpas keguguran..4 bulan kemudian prengnant balik..skrg ni dh msuk 37 minggu. 2 hari 20.2 ni serah diri sebb ada gdm

4 hari lepas sy baru g klinik check..sy ada angkat tak smpai 2 kilo dr bilik tido ke depan tv je.. terus perut dan pingang sy sakit..ada air putih keluar..doc scan baby ok..urine ok..tgk laluan masukan mulut itik doc ckp putih tu bukan air ketuban ..keputihan..doc bg mc dua hari rehat dan ubat..doc ckp round ligament pain..skrg 24weeks

Elakkn sepatutnya..raya cina bln 1 aritu sy lek uma mertua 2 mggu sbb sy x kerja n da 7bln...mertua mtk tlg wat gubahan hntaran n bilik tido...bungkus gudis...tp mertua n adik ipar x bg sy buat yg berat2...cuma kaki sy jela bengkak sbb byak duduk n ni kndungan ptama...klu leh awk yg msih awal tu x kisah la knduri ke ape ke elakkn kerja berat

Hm tula saya rasa nyesal dah. Minta2 takde papelqh. Dah taubat nak buat kerja2 berat.

VIP Member

Selagi ta dak turun ap2 darah kaa. Insyaallah baby sihat elok. Tp seeloknyaa awal2 tu. Jgn buat keja berat. Cm sy.. Ank baru 4 bulan lebih. Bby merap dukung jaa.. Terpaksa dukung jugak. Rasa jugak lenguh2 pinggang. Haritu ad kluar lendir drh. Mgkin sbb jrak dekat sgt kot. Dokter bg ubat kuat rahim n folic asid.

Awal kehamilan pun sy ad kenduri tapi mmg mak mertua ta bg buat kerja just tolong kupas bawang gtu je..suami pun ta galakkan sbb awl sgt lagi..belum kuat lagi baby..so sis kena bnyakkan rehat..bukn kita malas tapi demi kandungan..

Tak leh sis! Jangan paksa diri. Lain tubuh lain keadaan Allah tetapkan. Jangan hirau orang nak cakap pemalas ke ape. Bila kita sakit & jadi ape2, bukan diorang amik port. Diam jela ape pun. Sabar. Jaga diri & baby! 🤗

Itulah. Mula2 tolong sebb takot orang ingat kita ni pemalas ke apa. Tapi bile dah sakit gini jadinya tak kesah dah. Biarlah nak cakap apa asalkan bayi saya selamat. Terima kasih sis

Jgn wat kje2 berat sis...sian kt bby..pdulikn mulut macik2 bawang yg mngata tu..sis penat..baby lg penat..rehat ye sis..moga sis & baby selamat dr sebarang musibah..aamiin

Saya pun kalau buat kerja lebih sikit mmg akan sakit2 cramp. So, better jgn paksa diri k. Bawak byk berehat. Nak tolong boleh, tp mana mampu je la. Be safe, sis!

Oh yeke. Tapi takade apa2 kan sis? Harini terus duduk dalam bilik je taktolong sebb takot jadi pape. Rasa nak rehat seharian je ni. Okay sis, terima kasih

adoii sis gigih sggh menolong tu... tak payah tolong pon xpe awak tu mengandung jgn buat keje berat2 rasa xsdp bdn ke apa trs g klinik .. jaga diri elok2 ye

Itula rasa menyesal pulak tolong2 huhu. Minta2 baby saya okay selamat lah. Terima kasih sis.

Jangan angkat berat sis. Saya pernah juga niat nak tolong kenduri rumah mentua. Lepas kenduri saya keguguran. Semoga baby sis sihat & kuat.

Ya allah sis.. Semoga sis kuat ye. In shaa allah takangkat berat dah . Terima kasih atas doanya ye.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan