13 Balas

mcm saya.ni pon masih berpantang hari ke 6. air ketuban kurang bacaan 6.6 masa tu datang hospital untuk appoimant je yg ke 37w 6h. tiba2 dokter terus tahan tak bagi balik. bawak saya ke laboor room terus. memang kena paksa bersalin lah bukaan xde lagi masa tu. masuk ubat induce dekat bawah tunggu 6jam baru ada bukaan 3cm. terus pecah kan ketumban. mula2 risau mcm awal sngt je pecah kan ketuban. takut jatung baby lemah nnti terus emergency cser. tapi sebenar nya bila pecahkan ketuban lagi cepat bukaan tu. lepas 6jam terus dah 7cm. beberapa minit lepas tu terus bersalin. alhamdulillah

Saya anak ke3 sis kurang air ketuban 38week mula sakit pinggang dan perut on of mengeras, sekali doctor scan air ketuban kurang.. bukaan baru 1cm doctor induce lepas 3jam bukaan baru 3cm terus masuk labour room. Dan skrng tengah pregnant anak ke4 doakan saya jugak semoga baik2 saja kandungan saya dan baby, dan semoga sis selamat melahirkan dan baby sihat hendaknya.. Allahumma Aamiinn

saya macam tu jugak 37w6d . due 2/8 tapi sbb air ketuban kurang doc kata nak bersalin induce . induce tak sakit pun . lepas masuk belon rajin2 kan berjalan ecercise utk cepatkan bukaan . lepas belon jatuh bukaan 4cm terus tolak ke labor room . doc cek jantung baby and bukaan then pecah kan air ketuban . tak sampai 2 jam selamat bersalin normal . alhamdulillah

sy anak no 2 tak tahu pun air ketuban kurang.bersalin 40w5d.x de tanda² lgsg.last² pegi hsptl serah diri.bila doc cek doc ckp air ketuban da kurang.so kene induce belon.tapi Allah maha mendengar sy x sempat induce.doc cek jln pg tu da 5cm terus masuk lb. alhamdulillah bersalin normal tanpa induce tapi doc pecah kan air ketuban

owh..yeke

betul kena induce. tapi tu bergantung keadaan ibu & baby. Nnti doc akn pecahkan air ketuban utk tgok baby dh berak ke tidak. Doc akan tgok juga keadaan jantung baby okay @ tak. Kalau semua okay, terus masuk labour room, induce. Itu pengalaman saya bersalin 40week 1hari.

mcm kes saya dulu, malam tuh czer sbb anak da lemas. gpun takda bukaan ,nak tunggu sampai esok lagi risiko. so maybe kalau kes awak mcm saya, mcm tuh la. tapi jgn fikir negatif tau , fikir semoga dipermudahkan je awak n baby lahir dgn selamat.

pgalaman sy anak 1st 38mggu subuh tu ada bleeding pastu ke hspital trus doc scan air ketumban kurang. doc ada bg tau klau esok tak sakit nak induce tp alhamdulillah mlm tu jugak baby kluar.

Sy mcm tu juga, 37w3days.. air ketuban kurang.. tak sakit pape tapi bukaan dh 4cm. Doc terus pecahkan ketuban & tolak ke LR. After 3 hrs selamat bersalin normal tanpa induce.

Saya Pon sama😭baru 34 weeks dari 12 tinggal 6.5 tapi doc cakap masih atas Line lagi tengah tunggu appt pakar minggu depan ada tak cara perbanyakkan semula air

mcm saya 37w 5d air ketuban kurang + baby kurang aktif. kena induced 2 kali terus emergency czer sbb fetal distress. jalan pun baru buka 4cm masa tu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan