42 Balas

Saya pernah jumpa doctor utk cek kesuburan sebab dah lama kahwin tapi tak melekat. Doctor kata penting sekali jgn stress. Lps tu seminggu 3 kali kene bersama suami. Acid folic makan. Jaga berat badan. Jaga pemakanan. Sy akan test line kesuburan. Kalau double line, elok kita bersama suami.

okey tq sis❤️

1. Elakkan makan supplements. Makan makanan yang natural untuk dapatkan segala vitamins and nutritions 2. Makan habatusauda dan acid folic 3. Kerap bersama suami ketika subur 4. Elakkan makan makanan berminyak or any fast food atau segala makanan tak berkhasiat 5. Banyakkan infaq subuh dan mengharap padaNya

Kalau sy dan suami sama2 amalkan folic acid setiap hari, lepas period, sy bersama dgn suami selang sehari smpai lah due next period. And period sy teratur sebelum ni jadi senang nak detect hari ovulation, tp apepon, bersama dgn suami selalu lepas period, insyaallah ada rezeki utk sis🥰

1 . makan folic acid , 2 . kerap bersama suami ketika subur, 3 . jgn stress , mcm sya sebelum kawin mmng dahh ambil folic acid sejak 2018 lg, alhamdulilah bru ja kawin bulan 10 skg baby suda 5minggu2hari 😊 , setiap solat kita memohon dgn allah swt, supaya luas kan rezeki kita, amin

Saya amalkan susu efferty (tak sampai 2 kotak lekat..2 kali ngandung semua asbab susu efferty) & makan acid folid serta minyak ikan yang mengandungi dha omega macam tu..cut sugar & caffeine serta jangan stress2 buat saya & suami..suami stop atau kurangkan merokok..cukup rehat..moga membantu..

saya ttc5 semua dah usaha cuma ivf je tak..last2 saya buat xtau je..nak jadi cerita rezeki saya.. Saya nekad nak diet berat70..saya join herbalife..10hari join..Alhmdullah terkejut saya bila check double line .. saya perasaan sejak saya join diet tu saya kurang stress sebab semgat nak turunkan berat badan..so xfikir sgt dah benda bukan2..fokos nak sihat dah kurus je..makan pon makanan sihat .minun air banyak..salah 1 asbab juga bila kita jaga pemakanan kita..suami saya xjaga pon..dia tetap merokok dan makan makann malam2 .

Saya bukan muslim dan tak pasti kalau sis boleh makan. Saya ambil royal jelly dari hari pertama period sampai tarikh ovulasi, bulan tu dah lekat. Memang mahal tapi makan dua minggu tu je. Royal jelly mungkin menyebabkan alergi ye, kena berhati hati.

saya makan jamu ny..yg sulung umr dah 9 thun nk dpt yg ny susah period xteratur..dia 3 botol utk pulihkan rahim.. Alhamdulillah bru makan sebotol..period dtg byk..lps tu lekat terus.. Alhamdulillah bru 16w.. second bby..9 thun jarak

klu bmi awak lebih.. trunkn sikit berat. sy ttc 4y obes 125kg. jmp doktor klinik biasa je detect pcos. tros sy trun kn berat smp 83kg.. dlm 7bln Alhamdulillah lekat. ni tggu hari je ni ank sulung. 1st time mengandung dokan sy semua

sy kosong setahun lebih lepas kawin pastu tawakal minum tongkat ali kayu tu rebus sy minum suku gls suami separuh gls minum suam².. kelat ya rebiii.. 🤭 pas tu seminggu slps tu ada hasil ....sy dpt anak lelaki sulong..

Wsalam, apa yg sy ikhtiar adalah dua dua kena mkn asid folid, suami isteri wajib makan asid folid on time, and jngn skip smpai lah hamil 3 bulan pun still mkn asid folid, insha allah sntiasa brdoa pd allah swt mohon ikhtiar

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan