42 Balas

sebenar nya nurse kk skrang memang akan melawat ibu ngandung ke rumah ,satu sebab nak tengok keadaan ibu di rumah ,suasana rumah dan mybe ibu ngandung tersebut ad buat soalan yg test depression anxiety tu semua keputusan nya membinmbangkan jdi memang nurse akan dtg melawat ..saya pon kandungan 3bulan hritu nurse datang rumah sbb keputusan saya anxiety teruk ,lepas 2kali kaunseling nurse sekadar mai melawat sama ada ibu okay atau tidak kat rumah ..bab adik sis tu cuba la tnya baik2 sama ad nurse tu mai tgok dia atau tgOk sis sendiri sbb nya nurse memang ada buat lawatan ke rumah dalam tempoh kehamilan sekarang ni ..

Adik sis tu dah kahwin ke belum? Kalau dah kahwin, standard lah lawatan nurse ke rumahm kalau belum kahwin, mungkin adik sis pregnant, apa2 pun tanya dulu adik. Ajak berbincang satu family. Dah ada buku pink tu. Kalau musykil lg, sis pegi lah klinik tu tanya pada nurse. Kena ambil tau kalau libatkan kandungan. Sy bkn nak sangka buruk tp kalaulah adik sis mengandung tp taknak bgtau orang, kesian pada kandungan dia, tkot tak dijaga dgn elok. Nyawa baby Allah bg tu sis.

Yang you ni x baca ke. Sis tu kata adik dia belum berkahwin 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Tanya adik baik2.. jangan marah2.. kalau betul adik hamil, time begini emosi dia x stabil... Takut dia lari dari rumah... Tanya hamil ke x? If ya tanya anak siapa? Berapa bulan? Bapa anak masih bersama @ lari? Dah tahu jawapan.. ok stop jgn tanya mcm2..... Now fikir mcm mn nak bgtau mak.. kena cari masa yg sesuai.. jangan bg mak terkejut.. biar mak dengar dari anak bukan dari luar...

Kalau termengandung x apa la sis...kalau boyfriend boleh bagi kawin, tapi saya cadangkan sis bincang personal dgn adik...bukan apa tapi byk juga kes bila adik x cerita ...kemungkinan org dlm rumah yg buat, bukan nak menghasut tapi better sis bincang personal dan baik baik dgn adik tanpa pengetahuan family tau suami sis...kalau dah ok baru beritahu family

VIP Member

Sepanjang saya pregnant tahun lepas (2019), tak pernah nurse datang rumah. Nurse datang lepas bersalin je, masa waktu berpantang. Untuk check luka jahitan dan timbang berat baby. --> Saya baru habis baca semua komen untuk post ni, tengok2 1st komen 10 bulan lepas. Macam mana keadaan adik sis? Dah confirm ke dia pregnant? Semoga urusan sis, adik sis dan keluarga dipermudahkan. Aamiin, 🤲🏻

Ye btol.. adk sy mengandung.. dan bby dh masok 10 bln pn.. alhamdulillah, kami sekeluarga sama² jaga.. klu ekotkan marah sakit hati geram, mmg dh x jd ape 2 beranak ni.. tp siapalah kita nk hukum org.. doakan ibubapa sy kuat utk hadap semua ni di hujung usia mereka 😭😭😭.. moga Allah balas syurga buat ibubapa sy ❤️

Saya pernah... Time mula2 pregnant dulu. Blm lagi 20 week time Tu. Lepas dpt results minum air gula, dorang call suruh gi kk & bgtau saya gdm. Berapa Hari pastu, dua org nurse dtg jumpa saya (nurse Yang slalu check up saya). Dorang cakap sbb saya gdm kena pantau. Tapi skali Tu je la dorang datang. Lepas Tu saya sebulan 2 Kali gi kk check up.

skrg klu mengandung nurse akn dtg ke rumah..utk pastikn btul x kita dduk kt alamat yg kita bg time bukak buku pink..sbb ade kes yg bukak buku di klinik lain pastu x dpt dikesan..1/2 kali nurse akn dtg..tp ritu nurse dtg umah sy sekali je..sbb nurse ckp bz.atleast 1 kali da ckup..x tau la lain negeri lain procedure die

Skrg nurse mmg akan dtg ke rmh untuk tgok keadaan ibu2 yg pregnant.Sebelum dtg dorang akan infom dkt Kita awal2 ,misal klu Kita bkerja dorang ada juga yg dtg tmpt krj tgok keadaan kita.Nk tny adik sis dh kahwin ke?klu nurse dtg rumah bawa buku merah( buku ibu mengandung), syukur lh sbb nurse nk tgok keadaan dia.

mmg nurse akan dtg rumah, sy haritu kandungan 9 minggu nurse dah dtg rumah. check bp je n bg info sikit² pasal breastfeed n kehamilan. Nanti kandungan masuk trimester ke3 kot dorg akan dtg lg. tu prosedur kkia skrg ni. wajib ada lawatan ke rumah.

Mungkin sebab kes ibu yang tak berkahwin? Nak check samada duduk dengan family atau sendiri. Baru baru ni kan ada kes buang bayi. Rasanya diorang ambil perhatian utk kes macamni. Saya dah 8 bulan, tak ada pulak nurse datang check kat rumah.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan