14 Balas

sya pun ade sama 37 minggu bby makin mengecik . masa doc sruh refer dkt hospital masa tu jugak kne beranak sbb bby stress air ketuban pun da xde . xtw bila masa kluar .. alhamdullilaa bby selamat tapi ceaser laa .. lps tu bby kne dduk nicu sbb berat tak cukup .

Haaa sama lah macam saya , last week p scan kat kk tp berat tk sama dengan umur dia , last week scan 35week tp beratnya tk sampai 2kg , n esok bru nk p scan lagi skli kalau tk sampai 2 kg lebh saya pun kena refer pakar😔

Sy pun 35 minggu lebih.... Berat baby1. 9... Tny doc, dia kata okay...

Masa saya preg dulu pun baby kecik. Berat baby takikut week. Tapi alhamdulillah baby lahir sihat walaupun berat 2.6kg je. Timbang sebulan tuhari berat dah 3.9kg. Sentiasa fikiran positif yaa sis.

Hsa baby bawah 2.5kg kena tahan.

Sama mcm sy..tak sama dgn usia kandungan..baby lahir 2.2kg at 38weeks..now baby ade masalah untuk menghisap..guna tiub untuk menyusu..Insha Allah baby awk sihat..doa byk2..

Sis makan banyak2 sikit sebelum jumpa pakar. Makan buah manis banyak2. Makan nasi, roti. InshaAllah harap baby sis sihat sempurna

Mcm saya Banyakkan tido.. Nanti bby cepat besar.. Alhamdulillah.. Sekrng bby terlebih besar pula.. Hihi.. Dan amalkan susu..

Sy pon preggy ke3 suka tido.. hahaha doktor ckp aritu baby besar sikit.. tapi sy ok jah..

sy mnum susu anmum sbln bila bgithu size baby kecik dgn berat tak naik lpas mnum trus ok berat baby naik bnyk

Amal kan selalu tido siang... Sbb tido siang bleh besar kan baby sya dngar cerita orng tua2x 😅😅😅

Sblm jmpa dktr pakar cuba puan mkn byk2 sikit.mkn daging ke ayam ke.mungkin puan kurg makn agaknya..

Jauh sgt lari weight baby tu... Ptt klau 27w tu baby da capai 1kg++..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan